16.3. 2018 , FOD

Komentář:

Podklady, které byly použity pro návrh Zadání studie využití pozemků v centru města 3/2018:

  • Zadání pro architekty zpracované Radou obce
  • Stavební program zpracovaný Radou obce
  • připomínky občanů
  • osobní konzultace s jednotlivými institucemi
  • ÚAP Černošice

Konzultace byly provedeny s panem Jurkovcem, paní Pelikánovou a paní Krecbachovou. Z osobních setkání jsem sestavila stavební program dle potřeb jednotlivých subjektů a jejich přání se odráží i v popisu Zadání studie. Návrh zahrnuje i přírůstek obyvatel (viz. příloha 1) a tím i nárůst potřeby kapacity služeb, proto by ke stavebnímu programu mělo být připočteno 20% plus na plochy v m2. S tím souvisí i zvyšující se nároky na potřeby dopravy – zvýšení provozu a potřeby parkování.

 

S ohledem na požadavky jednotlivých institucí a zároveň existující sály ve městě, či jeho blízkém okolí, je třeba vyhodnotit potřebu multifunkčního sálu a jeho kapacitu z širšího hlediska. V Dobřichovicích se nachází sály o kapacitách do 100 lidí (Fűrstův sál, aula ve škole, sál diagnostického ústavu, sál na zámku), místními organizacemi a spolky je využíváno i Kino v Řevnicích (225 míst), Club kino v Černošicích (92 sedících diváků, 250 stojících) a prostory modlitebny Církve bratrské v Černošicích na Vráži. MMX restaurace v Letech má kapacitu 400 míst. ZUŠ a místní ochotnický spolek využívají v tuto chvíli různé sály včetně venkovních prostor na zámku (na některé akce jsou využívány i prostory v Praze, z důvodu potřebné kapacity). Dle požadavků vedení ZUŠ by nový sál měl mít kapacitu minimálně 150-200 diváků. Z těchto informací vyplývá, že je zapotřebí posoudit, zda je smysluplné navrhovat další sál pro 100 sedících diváků. Větší sál by mohl fungovat jako spádový pro širší okolí, nicméně zároveň musí být zajištěno dostatečné parkování, tudíž je třeba zvážit, zda je pozemek v centru obce s omezenou velikostí nejvhodnější lokalitou. Nezanedbatelná je i ekonomická stránka provozu takového sálu.

OBSAH : Zadání studie

  1. CHARAKTERISTIKA POZEMKů. 2
  2. ÚVOD.. 2
  3. AREÁL 1 (současná hasičská zbrojnice). 3

3.1.       AREÁL 1 – POŽADAVKY NA DOPRAVU / PARKOVÁNÍ 3

3.2.       DALŠÍ POŽADAVKY NA ŘEŠENÍ DOPRAVY a KOMUNIKACÍ V UL. 5. KVĚTNA A AREÁLU 1 A 2. 4

  1. AREÁL 2 (ZUŠ). 4

4.1.       PARKOVACÍ MOŽNOSTI V AREÁLU 2 (ZUŠ). 5

  1. AREÁL 3 (současný Městský úřad). 5
  2. OBECNÉ POŽADAVKY NA VZHLED ZÁSTAVBY. 5
  3. POŽADAVKY NA ENERGETICKOU NÁROČNOST NOVÝCH BUDOV.. 5
  4. ETAPIZACE. 5

  PŘÍLOHY:

  • příloha č. 1 - Návrh stavebního programu
  • příloha č. 2 - Demografický rozvoj

Zadání  tvoří tyto požadavky, příloha č.1 Návrh stavebního programu a příloha č.2 Demografický rozvoj. 

1.       CHARAKTERISTIKA POZEMKŮ

AREÁL 1; Parcely č. 54, 1393 m2 (zastavěná plocha a nádvoří), na pozemku se nachází budova č. p. 13 (hasičská zbrojnice), č. 55, 133 m2 (zahrada) a č. 56, 509 m2 (zahrada).

Uvedené pozemky č. parcel 54, 55 a 56 o celkové výměře 2035 m2 tvoří jeden funkční celek a slouží jako areál hasičské zbrojnice, na němž se nachází garáže pro hasičská auta, přístřešky pro další techniku, klubovna hasičů a jedna bytová jednotka. Všechny stavby jsou ve špatném technickém stavu, v některých případech hraničícím se stavem havarijním.

AREÁL 2; Pozemek č. parc. 77/1, 1786 m2 (zahrada a pozemek) č. parc. 76, 199 m2 (zastavěná plocha a nádvoří s budovou Základní umělecké školy Dobřichovice - ZUŠ). Tyto pozemky tvoří areál ZUŠ, na němž je zároveň i dětské hřiště. Celková výměra areálu 1905 m2.

AREÁL 3; Pozemky č. parc. 133/1, 1040 m2 (zahrada), pozemek 134, 163 m2 (zastavěná plocha a nádvoří - na němž stojí budova městského úřadu) a pozemek 135, 79 m2 (zastavěná plocha a nádvoří). Celková výměra areálu 1282 m2.

areály

2.       ÚVOD

V AREÁLU 1 by měla být navržen městský úřad, informační centrum a knihovna, včetně parkovacích stání pro zaměstnance a klienty, a kanceláře technických služeb města (parkování vozidel technických služeb lze řešit i v rámci Areálu 3). Požaduje se prověření možného umístění multifunkčního sálu s kapacitou cca 200 míst[1], včetně parkování, přičemž veškeré pokrytí požadavků parkování je třeba realizovat v rámci pozemku. Nelze předpokládat, že by parkování uživatelů, návštěvníků a zaměstnanců staveb v AREÁLU 1 mohla sloužit současná parkovací stání v ul. 5. Května a v Lomené, využívaná pro parkování rezidentů a uživatelů stávajících služeb v ulici.

V AREÁLU 2 by měla být řešena budova / přístavba ZUŠ včetně parkování (pokrytí stávající potřeby + nově navrhované). Variantou je umístění nových učeben ZUŠ v rámci AREÁLU 1, tak aby byly snadno a rychle dostupné ze současné budovy, přičemž je třeba mít na paměti, že už v tuto chvíli je kapacita ZUŠ nedostačující.

V AREÁLU 3 by mělo být řešeno umístnění hasičské zbrojnice, oddělené od ostatních funkcí s vlastním vjezdem. Následně po přesunu městského úřadu do nového objektu v AREÁLU 1 by měl být stávající objekt městského úřadu přebudován na sociální byty, které bude obec využívat k pronájmu. Není třeba zachovávat zahradu za stávajícím objektem úřadu. V AREÁLU 3 je nutné prověřit možnost parkování pro vozy a zařízení technických služeb (případně další zázemí) tak, aby nenarušovaly provoz hasičů a případných bytů sociálního bydlení.

S ohledem na očekávaný přírůstek obyvatel (viz. příloha 1) a nárůst počtu obyvatel v okolních obcích je třeba mít při vytváření studie na mysli nárůst potřeby kapacity služeb v budoucnosti. Proto by ke stavebnímu programu u vybraných staveb mělo být připočteno 20% plus na plochy v m2.

3.       AREÁL 1 (současná hasičská zbrojnice)

V AREÁLU 1 (současná hasičská zbrojnice) by měl být navržen městský úřad, informační centrum a knihovna, včetně parkovacích stání,  kanceláře technických služeb (parkování vozidel technických služeb lze řešit i v rámci Areálu 3). Požaduje se prověření možného umístění multifunkčního sálu s kapacitou cca 200 míst, včetně parkování, přičemž veškeré pokrytí požadavků parkování je třeba realizovat v rámci pozemku.

Městský úřad a Informační centrum – podrobné informace viz Příloha 1 – Návrh stavebního programu (informace obdržené od starosty města)

Knihovna – v současné době má knihovna ve fondu více než 10 tis.knih a využívá  prostor cca 105 m2, který je velikostí nedostačující. Návrhy nové knihovny by měly vycházet z metodických pokynů Ministerstva kultury „Standard pro dobrou knihovnu“, knihovna nemá být průchozí (nebezpečí odcizení knih, nebo nutná vyšší investice do zabezpečení knih), není vhodné umístit knihovnu do více pater (zabezpečení fondu, nutnost další pracovní síly), prostory knihovny musí být samostatné a uzamykatelné (ne sdílené s jinými uživateli budovy). Nová budova knihovny by měla mít dostatečnou plochu určenou uživatelům (nejméně 60 m2 na 1000 obyvatel obce, studovnu, dětskou studovnu, pracoviště s počítači), depozitář, sklad, kancelář, sociální zařízení, kuchyňka). Podrobnější rozpis viz Příloha  č. 1 – Návrh stavebního programu.

Multifunkční sál - je třeba vyhodnotit potřebu sálu a jakou by měl mít kapacitu z širšího hlediska. V Dobřichovicích se nachází sály o kapacitách do 100 lidí (Fűrstův sál, aula ve škole, sál diagnostického ústavu, sál na zámku), místními organizacemi a spolky je využíváno i Kino v Řevnicích (225 míst), Club kino v Černošicích (92 sedících diváků, 250 stojících) a prostory modlitebny Církve bratrské v Černošicích na Vráži. MMX restaurace v Letech má kapacitu 400 míst. ZUŠ a místní ochotnický spolek využívají v tuto chvíli různé sály včetně venkovních prostor na zámku (na některé akce jsou využívány i prostory v Praze, z důvodu potřebné kapacity). Dle požadavků vedení ZUŠ by nový sál měl mít kapacitu minimálně 150-200 diváků. Z těchto informací vyplývá, že je zapotřebí posoudit, zda je smysluplné navrhovat další sál pro 100 sedících diváků. Větší sál by mohl fungovat jako spádový pro širší okolí, nicméně zároveň musí být zajištěno dostatečné parkování, tudíž je třeba zvážit, zda je pozemek v centru obce s omezenou velikostí nejvhodnější lokalitou. Nezanedbatelná je i ekonomická stránka provozu takového sálu.
Zamýšlená stavba sálu by měla disponovat pódiem, dostatečným zázemím, technickým vybavením (ozvučení, osvětlení, klavír) a měla by být zaručena její dobrá dopravní obslužnost (vykládání/nakládání aparatur, kulis apod.). Více viz Příloha č. 1 Návrh stavebního programu.

3.1.    AREÁL 1 – POŽADAVKY NA DOPRAVU / PARKOVÁNÍ  

Nároky stávajícího centra (zejména občanského vybavení) na dopravní obsluhu a zejména parkování nejsou známé ani z návrhu ÚP (rozbor nebyl zpracován v rámci doplňujících průzkumů a rozborů), ani z regulačního plánu centra, který se problematikou nezabýval.

AREÁL 1 (současná hasičská zbrojnice) obsluhuje místní komunikace 5. Května, na které je v současnosti cca podélných 58 stání. Z toho část obsadí zaměstnanci občanského vybavení (vč. školy) v ulici a část zůstává pro návštěvníky občanského vybaveníí. Uživatelé OV v ul. 5. Května využívají pro parkování celé centrum, a naopak uživatelé dalšího OV mimo ul. 5. Května – tj. na zámku (kancelář, restaurace, výstavní a koncertní sál, prostor pro divadelní představení, kostel), v bývalém statku, u pošty a za COOPem – využívají  i parkovací stání v ul. 5. Května (do kapacit není zahrnuta potřeba parkování ZUŠ v ul. Lomené).

Platný Územní plán sídelního útvaru (ÚPSÚ) v současnosti vymezuje plochy pro nová parkoviště za mostem u campingu, které ale nenaplňují požadavky obyvatel na dopravní obsluhu centra. Jsou vzdáleny více jak 360 m od centra města a s ohledem na to nelze předpokládat jejich využívání místními návštěvníky centra.

Při výpočtu potřeb parkovacích míst nelze vycházet z možnosti koeficientu pro území s četnou hromadnou dopravou (jak bylo použito několikrát v minulosti), protože vlaková zastávka je vzdálena 1220 m a pro návštěvu centra nemá význam.

Současná potřeba parkovacích stání v ul. 5. Května (ale i v centru města obecně) je větší než dostupná kapacita.

tab 1
Z popisu a znalosti místní situace vyplývá, že nová výstavba v AREÁLU 1(stávající hasičské zbrojnice), určeného studií pro návrh zástavby, nemůže využít pro svoji potřebu stávající parkování ulici 5. Května. Z tohoto důvodu je zřejmé, že studie pro svůj program musí počítat s vytvořením parkování buďto v samostatných plochách mimo prostor místních komunikací v centru města, případně v samostatných stavbách pro podzemní i nadzemní parkování jako součásti staveb umisťovaných v AREÁLU 1 a nebo na pozemcích v tomto areálu. Lze zvážit využití nově navržených parkovacích kapacit i pro uživatele ostatního OV v centru města.

3.2.    DALŠÍ POŽADAVKY NA ŘEŠENÍ DOPRAVY a KOMUNIKACÍ V UL. 5. KVĚTNA A AREÁLU 1 A 2

V ul. 5. května není vhodné před navrženou zástavbou AREÁLU 1 umožnit parkování. Tento uliční prostor by měl sloužit jako veřejné prostranství pro pěší, s umístěním např. úřední desky, bezpečné příležitostné prostranství např. pro shromažďování, čekání, setkávání, reprezentaci města Dobřichovice, zaparkování kol.

AREÁLEM 1 (tj. z ul. 5. Května) by bylo vhodné v denní době umožnit průchod do ulice Lomené (k Areálu 2), přičemž tato komunikace by měla být využívána pouze pro pěší a dopravní obsluhu přilehlých budov, nikoliv pro průjezd veřejnosti.

4.       AREÁL 2 (ZUŠ)

V tuto chvíli je kapacita ZUŠ zcela naplněna (240 žáků) a z důvodu limitujících prostorových podmínek není možné navýšení kapacity (zájemci jsou i odmítáni). Zájem o služby školy je stálý, školu navštěvují žáci nejen z Dobřichovic, ale i z blízkého okolí (Lety, Karlík, Řevnice, Všenory, Černošice) a z některých vzdálenějších míst (Černolice, Čisovice aj.).
V současné budově ZUŠ se nachází v přízemí: vstupní chodba sloužící jako šatna, větší učebna (cca 20 m2, stavební úpravou by bylo možné rozdělit příčkou na 2 menší), 2 menší učebny, kancelář ředitelky (využívaná rovněž pro výuku), sociální zařízení; v 1.patře další 4 učebny, ve sklepě učebna pro bicí. V zahradě ZUŠ se nachází dětské hřiště pro menší děti, které je využíváno nejen žáky ZUŠ, ale i veřejností a v dopoledních hodinách předškolními zařízeními.

Škola pořádá pravidlené čtvrtletní přehrávky pro rodiče, menší i velké koncerty/představení při  různých příležitostech a využívá různých sálů v Dobřichovicích a jejich okolí (např. v teplých měsících sál zámku, kino Řevnice, aulu ZŠ, kostel v Černošicích, divadla v Praze atd.). 
Škole v současné chvíli pro uspokojení poptávky chybí: velká učebna pro hromadnou výuku (60-80 m2), která poskytovala i volný prostor pro pohybovou aktivitu; další učebna/y (20 m2); prostory pro pořádání větších koncertů (nemusí být součástí budovy ZUŠ); nepříliš vyhovující je i současné sociální zařízení a prostor šatny. Vzhledem k předpokládanému demografickému vývoji v Dobřichovicích a okolí je třeba zvážit navýšení kapacity i s ohledem na výhled dalších desetiletí.

V případě varianty přístavku ke stávající budově je vhodné zvážit rekonstrukci sociálních zařízení a výstavbu nových příček ve stávajících učebnách. V případě varianty umístění nových učeben do nové budovy např. nad/v budově multifunkčního sálu či nové knihovnu  je vhodné, aby byly nové třídy co nejblíže stávající budově, umožňovaly rychlý přesun z hromadné výuky na individuální (v ideálním případě suchou nohou).

4.1.    PARKOVACÍ MOŽNOSTI V AREÁLU 2 (ZUŠ)

V ulici Lomená přímo před budovou ZUŠ je v tuto chvíli parkovací plocha pro 2 vozidla využívána zejména učiteli, další učitelé a rodiče žáků parkují na nezpevněných plochách u plotu ZUŠ. Provoz ZUŠ přitom v tuto chvíli vyžaduje min. 3 stání pro zaměstnance a krátkodobé parkování v rozsahu min. dalších 5-7 stání.
Vozovka v ulici Lomené je široká 4,5 m a nemá chodníky ani doprovodnou zeleň, nejsou vymezena žádná další parkovací místa a ústí z ul.Vítovy do frekventované ulice Pražské (nyní 9,5 tisíc vozidel/den). Ul. Lomená obsluhuje klidnou vilovou čtvrť a školní zařízení Kairos (40 žáků), které nemá v ul. Lomená vymezena žádná parkovací místa pro zaměstnance a rodiče a předpokládá celkem rozšíření na 5 tříd. Z těchto důvodů ve studii nelze uvažovat s žádným dalším parkováním, otáčením vozidel a zásobováním dalších zařízení, ani pro rozšíření ZUŠ přímo  v ul. Lomené a je nutné jej vyřešit mimo prostor ulice (a zároveň nezatěžovat ul. Lomenou dalším provozem)[2].

Součástí studie bude výpočet parkovacích míst pro navržený rozsah programu na pozemku (mimo  prostor místní komunikace Lomená) a řešení zásobování.

5.       AREÁL 3 (současný Městský úřad)

V AREÁLU 3 by mělo být  v první etapě řešeno umístnění hasičské zbrojnice, tak aby došlo k uvolnění pozemku Areálu 1. Hasičská zbrojnice a její provoz musí být oddělené od ostatních funkcí s vlastním vjezdem, který umožní bezpečné vyjíždění a zajíždění hasičských vozidel. Požadavky na hasičskou zbrojnici a parkoviště viz Příloha č.1 Návrh stavebního programu.

Následně po přesunu městského úřadu do nového objektu v AREÁLU 1 by měl být stávající objekt městského úřadu přebudován na sociální byty, které bude obec využívat k pronájmu. Není třeba zachovávat zahradu za stávajícím objektem úřadu. V AREÁLU 3 je nutné prověřit možnost parkování pro vozy a zařízení technických služeb (případně další zázemí) tak, aby nenarušovaly provoz hasičů a případných bytů sociálního bydlení.

6.       OBECNÉ POŽADAVKY NA VZHLED ZÁSTAVBY

Zadání soutěže žádá vyřešit jak urbanistický koncept uspořádání staveb a využití nejen uvedených AREÁLŮ, ale i navazujících veřejných prostranství, také i navrhnout vhodný architektonický výraz pro stavby určené veřejnosti. To vyžaduje uplatnění dvou specifických profesí (urbanismu a architektury) s poněkud odlišnými přístupy k řešení prostředí veřejných prostranství a k řešení hmoty a vzhledu veřejných staveb, která tato prostranství vymezí. Veřejná prostranství i veřejné budovy budou sloužit nejen obyvatelům města ale i návštěvníkům z širšího okolí Dobřichovic. Požadavky na vzhled budov musí brát ohled na okolní dříve vzniklou historickou zástavbu, respektovat zvyklosti jejího užívání, ale brát i ohled na blízkost zámku, který vytváří charakteristický vzhled a siluetu Dobřichovic. Podmínkou není vytvořit dominantní stavby, které by narušily nebo potlačily dosavadní charakter prostředí.

7.       POŽADAVKY NA ENERGETICKOU NÁROČNOST NOVÝCH BUDOV

 Nově vzniklé budovy by měly být energeticky úsporné.

8.       ETAPIZACE

Předpokládá se následující pořadí realizace nového využití řešených AREÁLŮ a jejich okolí:

  1. realizace nové Hasičské zbrojnice v AREÁLU

2.-3. realizace nového uspořádání AREÁLU 2 (řešení aktuální nedostatečné kapacity ZUŠ)

2.-3. realizace staveb v AREÁLU 1 - nový Městský úřad a Informační centrum, nová Knihovna, dle výsledku posouzení potřeby realizace Multifunkčního sálu

 

Příloha č. 2 – Demografický rozvoj

V rámci doplňujících P+R ÚP byla pro Dobřichovice provedena rámcová prognóza budoucího počtu obyvatel města, z ní lze stanovit předpokládaný počet obyvatel v r. 2020 na cca 3 650 obyvatel, výhled pro rok 2030 pak uvádí orientační údaj 3800 obyvatel. Rozvojové plochy k bydlení budou v návrhu ÚP vycházet zejména ze stávající platné ÚPD obce, nepředpokládá se rozvoj mimo vymezené zastavitelné území dle stávajícího platného Územního plánu sídelního útvaru Dobřichovice ve znění jeho pozdějších změn (ÚPSÚ)

VÝVOJ POČTU OBYVATEL OBCE DOBŘICHOVICE:

tab 2

[1] Multifunkční sál: je třeba vyhodnotit potřebu sálu a jakou by měl mít kapacitu z širšího hlediska. V Dobřichovicích se nachází sály o kapacitách do 100 lidí (Fűrstův sál, aula ve škole, sál diagnostického ústavu, sál na zámku). Kino v Řevnicích má kapacitu 225 míst, Club kino v Černošicích má kapacitu 92 sedících diváků (250 stojících). MMX restaurace v Letech má kapacitu 400 míst. ZUŠ využívá různé sály (na některé koncerty pronajímá i prostory v Praze, z důvodu potřebné kapacity). Z těchto informací vyplývá, že je zapotřebí posoudit, zda je smysluplné navrhovat další sál pro 100 sedících diváků. Nový sál by pravděpodobně měl být větší – aby mohl fungovat jako spádový pro širší okolí, zároveň musí být zajištěno dostatečné parkování, tudíž je třeba zvážit, zda je pozemek v centru obce s omezenou velikostí nejvhodnější lokalita.

[2] V úvahu přichází prověření parkování podél ul. Vítova na místě chodníku, který je málo využívaný. Parkování by využily i další služby OV v ulici, které nyní k parkování využívají soukromý pozemek vedle Plyn Boudy.

Stavební probram:

 ZÁDÁNÍ příl 1

 ZÁDÁNÍ příl 2

 



Aktuality

15. 9. 2022 - Neformální setkání s kandidáty FOD se uskuteční ve čtvrtek 15.9. 2022 v 19. hodin v restauraci U Jezu. Občerstvení je zajištěno.

Write comment (0 Comments) Číst dál...

Výzva

Chcete se účastnit diskuzních setkání, přispívat odbornými názory nebo jinak pomáhat rozvoji občanské společnosti v Dobřichovicích? Chcete se spojit s lidmi, kteří prosazují pestrost názorů a veřejnou diskuzi o záležitostech obce? Neváhejte nás kontaktovat.

Naši kandidáti

Kdo jsou naši kandidáti v komunálních volbách 2022 do zastupitelstva obce Dobřichovice?

pořadí

jméno, příjmení

věk

povolání

1.

Ing. Zdeňka Klimková

44

ekonomka

2.

Mgr. Tomáš Knaibl

49

specialista veřejné diplomacie

3.

Mgr. Tereza Puldová

43

andragožka

4.

Ing. Markéta Dvořáková

53

specialista informačních systémů

5.

Ing. Eva Svejkovská

66

programátor/analytik, důchodkyně

6.

David Šercl

39

TV technik, střihač ve zpravodajství

7.

Ing. Jan Bárta

51

specialista řízení rizik

8.

Bc. Dagmar Staňková

 39

fyzioterapeutka

9.

 Iva Šerclová

71 

důchodkyně 

10.

Petr Horčík

49

OSVČ

11.

Doc. MgA. Tomáš Koutník

71

dirigent a VŠ pedagog

12.

Halina Kaslová Bechyňová

46

technická redaktorka a grafička

13.

 BcA. Samuel John King

28

grafik-výtvarník

14.

Ing. Milan Marek

57

strojní inženýr

15.

JUDr. Lubomír Bartál

47

advokát

 

  •  Ing. Zdeňka Klimková, ekonomka, 44 let 

Vystudovala jsem ekonomiku a management na ČZU v Praze. Profesně se dlouhodobě věnuji tématu dotací zejména v oblasti životního prostředí a informačních technologií. Mnoho let jsem pracovala ve Státním fondu životního prostředí jako projektová manažerka, metodička a později jako náměstkyně ředitele. Aktuálně pracuji v odboru fondů a strategií na Ministerstvu vnitra ČR, kde se specializuji na kontrolní a metodickou práci v oblasti dotací digitálních služeb veřejné správy. Jsem dobřichovická patriotka  v Dobřichovicích jsem se narodila a nyní zde žiji i s rodinou a dvěma dětmi. Ve volném čase se věnuji józe a procházkám se psem místních lesích. Od roku 2014 jsem zastupitelkou Dobřichovic a předsedkyní kontrolního výboru Zastupitelstva města.

 

  • Mgr. Tomáš Knaibl, specialista veřejné diplomacie, 49 let 

Vyrostl jsem na sídlišti v pražské Krči, které bylo vlastně velmi přívětivým „hřištěm“. Později jsem se přesunul na 10 let do moravské metropole, kde jsem na Masarykově univerzitě vystudoval anglistikuamerikanistiku. Po absolutoriu jsem působil v neziskovém sektoru nebo jako učitel angličtiny, v České republice, v Británii a v Mexiku. Po návratu jsem změnil profesi a několik let jsem pracoval v humanitární organizaci ADRA jako projektový koordinátor zahraničních projektů. Do Dobřichovic jsem se s rodinou přistěhoval v roce 2010. Od té doby také působím na Velvyslanectví USA v Praze, kde se v oddělení veřejné diplomacie věnuji programům podpory české občanské společnosti. Jsem přesvědčený, že je důležité osobně se angažovat v místě, kde člověk žije. Od roku 2018 jsem členem Zastupitelstva města Dobřichovice.

 

  • Mgr. Tereza Puldová, andragožka, 43 let

Vystudovala jsem andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a studium humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Pracovala jsem v řadě neziskových organizací jako manažerka vnějších vztahů, fundraisingu, propagace či jako koordinátorka projektů a konzultantka. Neziskové organizace jsem také reprezentovala v mezinárodních profesních asociacích. Mám ráda daleké země, blízké lidi a celoživotní vzdělávání. Jsem vdaná, mám tři děti a v současné době pracuji jako specialista vzdělávání v Českých centrech. V Dobřichovicích jsem bydlela již během studií a trvale zde žiji s rodinou od roku 2010. 

 

 

  • Ing. Markéta Dvořáková, specialistka informačních systémů, 53 let

Vystudovala jsem informatiku na České zemědělské univerzitě. Aktuálně pracuji v oddělení informačních systémů Národního muzea. První pracovní zkušenosti jsem získala v Komerční bance. Kromě práce se věnuji svému koníčku, kterým je zahradní architektura. Po absolvování kurzu zahradní architektury jsem navrhovala zahradní úpravy v areálu léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Třebotov. Několik let jsem také jako dobrovolník vypomáhala s provozem mateřského centra YMCA. V Dobřichovicích žiji již téměř 20 let se svým mužem a čtyřmi dětmi. 

 

  • Ing. Eva Svejkovská, programátor/analytik, důchodkyně, 66 let

Vystudovala jsem obor automatizované systémy řízení na ČVUT v Praze. Nastoupila jsem do Československé obchodní banky jako programátor/analytik a účastnila jsem se různých projektů v rámci tvorby a zavádění nových informačních systémů banky.  Jako asistentka ředitele jsem byla manažerkou projektu Y2K za oblast IT. Dále jsem pracovala v odborech účetní metodiky, organizace a řízení, a poté v Živnobance jako specialistka datových systémů v oblasti retailu a úvěrování. V Dobřichovicích trvale žiji od roku 2002. Na uvítanou jsem zde  tehdy zažila povodeň, při které jsme měli vodu v celém domě nad kolena, následné vyklízení, uklízení, vysoušení a rekonstrukci. Mám dva dospělé syny. 

 

  • David Šercl, TV technik, střihač ve zpravodajství, 39 let

Jsem absolvent Střední průmyslové školy elektrotechnické v oboru automatizační technika. Podílím se na realizaci a produkci řady kulturních akcí a od roku 2006 působím jako technikstřihač v televizním zpravodajství. V Dobřichovicích bydlím trvale s rodinou od roku 2001. Mezi mé koníčky patří kultura a motorismus. Ocenil bych v centru Dobřichovic klidnější prostředí. 

 

  • Ing. Jan Bárta, specialista řízení rizik, 51 let

Vystudoval jsem finance v Bankovním Institutu (BIVŠ). Pracuji v bankovnictví jako specialista řízení tržních rizik. Jsem ženatý, společně s manželkou vychováváme dvě děti. V Dobřichovicích bydlím trvale od roku 2000. 

 

  • Bc. Dagmar Staňková, fyzioterapeutka, 39 let

Vystudovala jsem fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Po studiích jsem pracovala jako fyzioterapeut u dětí s kombinovaným postižením a nyní pracuji jako fyzioterapeutka v Rehabilitační nemocnici v Berouně. Ve volném čase trénuji sportovní gymnastiku dívek. V Dobřichovicích žiji od narození a spolu s manželem zde vychovávám dvě děti. 

 

 

  • Iva Šerclová, důchodkyně, 71 let

Absolvovala jsem Střední průmyslovou školu v Praze a praxi v provozní laboratoři Kovohutí Mníšek. Pracovala jsem jako asistentka v domovské průmyslovce a později ve zkušební laboratoři stavebních materiálů. Od mládí jsem se věnovala dětem na táborech a v Sokole. V Dobřichovicích jsem žila od pětip do 30 let, zpět jsem od roku 2016. I v mezidobí jsem však pravidelně dojížděla za rodinou. Jsem vdova, mám dospělého syna. Zajímám se o životní prostředí a udržitelný rozvoj ve prospěch místních obyvatel. 

 

  • Petr Horčík, OSVČ, 49 let

V Dobřichovicích jsem od dětství trávil každé léto, natrvalo jsem se přestěhoval po povodních 2002. Provozuji zde obchod s chovatelskými potřebami, (spolu)vychovávám dva syny a další zvířectvo. Absolvoval jsem gymnázium v Teplicích, poté jsem studoval politologiifilosofii na UJEP Ústí nad Labem. Od roku 2014 jsem členem kontrolního výboru města Dobřichovice.

 

  • Doc. MgA. Tomáš Koutník, dirigent a VŠ pedagog, 71 let

Absolvoval jsem Akademii múzických umění a po ukončení studií a stáži v Paříži jsem byl dirigentem rozhlasových symfoniků v Praze a Bratislavě, šéfdirigentem filharmonií v Ostravě, Košicích a Zlíně a také generálním hudebním ředitelem Severočeské filharmonie v Teplicích. Jako lektor mezinárodních dirigentských workshopů se studenty komunikuji německy, francouzsky a anglicky. Dnes vedu katedru dirigování na Akademii múzických umění v Praze. Rodinný dům se zahradou v Dobřichovicích, který patřil rodině mé manželky již od 30. let 20. století, kultivuji od roku 1980 a od r. 2002 také obývám se svojí rodinou.

 

  • Halina Kaslová Bechyňová, technická redaktorka a grafička, 46 let

Vystudovala jsem Střední uměleckořemeslnou školu při ŠÚUV obor textilní výtvarnictví a posléze jsem absolvovala pomaturitní studium na Vyšší odborné škole Václava Hollara obor knižní grafika a písmo. Po ukončení studia jsem pracovala jako grafička v několika nakladatelstvích. V současné době jsem technická redaktorka v nakladatelství Euromedia Group, kde se zabývám též grafickou úpravou knih. Vychovávám sama dvě děti (17 a 15 let). V Dobřichovicích žiji od narození a jakožto starousedlík vnímám proměnu Dobřichovic ne vždy zcela pozitivně, protože ne vždy přispívá ke spokojenému životu nás obyčejných občanů. Ve volném čase čerpám sílu v přírodě. 

 

  • BcA. Samuel John King, grafikvýtvarník, 28 let

Vystudoval jsem Vysokou školu kreativní komunikace v Praze se zaměřením na grafiku a média. Mám to štěstí, že koníček se stal i mojí prací  věnuji se grafice a marketingové propagaci, a to jak v komerčních sférách, tak i pro neziskové organizace. Aktuálně pracuji v místní letovské firmě zabývající se grafickými návrhy pro potisk na textil. V Dobřichovicích žiji od roku 2001, přistěhoval jsem se z anglického Kentu. V porovnání s Anglií zde oceňuji krásnou přírodu, mohu přímo z domova vyrazit na běžky, na kolo nebo do lesa se psem. 

 

  • Ing. Milan Marek, strojní inženýr, 57 let

Vystudoval jsem obor automatizace na Strojní fakultě ČVUT. Pracuji v oboru strojního inženýrství a informatiky aktuálně jako technik měření a automatizace. Mám dvě dospělé děti. V Dobřichovicích žiji už více než 10 let. 

 

  • JUDr. Lubomír Bartál, LL. M, advokát, 47 let

Vystudoval jsem právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a univerzitě v Nizozemí. Od roku 2008 působím jako advokát zaměřující se na stavební právo, právo nemovitostí a životního prostředí. V Dobřichovicích bydlím od roku 2007. Zajímám se o ochranu životního prostředí a ve volném čase se věnuji sportu. Ke sportu se snažím vést i naše tři děti a vnímám to, jak je důležité vytvořit dětem prostředí umožňující zdravý pohyb. 

 

 

Write comment (0 Comments)

Chcete nás podpořit finančně?

Pokud se rozhodnete naši volební kampaň podpořit i finančně, můžete tak učinit vkladem na účet u Air bank - číslo 1092766066/3030.