I.

Úvodní ustanovení

  1. Kontrolní výbor je iniciativní a kontrolní orgán zastupitelstva obce, který plní především úkoly, jimiž ho pověřilo zastupitelstvo obce, a ze své činnosti odpovídá rovněž zastupitelstvu obce.
  1. Kontrolní výbor (dále jen výbor) se zřizuje na základě ustanovení § 117 odst. 2 zákona
    č. 128/2000 Sb. o obcích v platném znění (dále jen zákon). Výbor byl zřízen usnesením zastupitelstva města Dobřichovice konaného dne 11. 2018.
  1. Funkční období kontrolního výboru je totožné s funkčním obdobím zastupitelstva obce.

II.

Působnost výboru

 

Úkolem výboru je zajišťovat tyto činnosti:

  1. Činnosti, které výbor zajišťuje dle zákona o obcích (tj. i bez výslovného pověření zastupitelstva obce:
  • Kontrola plnění usnesení zastupitelstva obce a rady obce
  • Kontrola dodržování právních předpisů ostatními výbory a obecním úřadem na úseku samostatné působnosti (§119 odst. 3 písm. a) a b) zákona.
  1. Plnění kontrolních úkolů, jimiž výbor pověřilo zastupitelstvo obce

III.

Práva a povinnosti výboru

 

  1. Výbor:
  • průběžně kontroluje plnění usnesení zastupitelstva a rady
  • kontroluje dodržování právních předpisů ostatními výbory a obecním úřadem na úseku samostatné působnosti
  • kontroluje dodržování zásad správného investování ve spolupráci s finančním výborem
  • kontroluje fungování organizací, jejichž zakladatelem nebo zřizovatelem je obec
  • vyřizuje stížnosti a připomínky zastupitelů
  • plní další kontrolní úkoly, kterými jej pověří zastupitelstvo obce
  • provádí další kontroly dle plánu kontrol
  • výsledky provedených kontrol, návrhy, podněty a stanoviska výboru předkládá zastupitelstvu obce k projednání předseda výboru nebo jiný, předsedou výboru pověřený člen výboru
  • výbor se může podílet na šetření stížností a oznámení fyzických a právnických osob
  1. Výbor je oprávněn vyžadovat stanoviska a podklady od obecního úřadu, organizací založených nebo zřízených obcí a od dalších výborů a komisí.
  1. Výbor může k jednání přizvat zaměstnance města Dobřichovice případně další osoby, které jsou povinny podat vysvětlení k dané problematice.
  1. K výkonu kontroly výbor potřebuje pověření zastupitelstva pouze podle ust. § 119 odst.3 písm. c) zák.128/2000 Sb., o obcích v platném znění, pouze v případě, že se kontrola vymyká rámci zákonných kompetencí stanovených zák.128/2000 Sb., o obcích v platném znění, ust. §119 odst.3 písm. a),b) a to i v případě šetření stížností a podnětů fyzických a právnických osob.
  1. Při plnění úkolů se řídí platnou právní úpravou.
  1. Při plnění své kontrolní funkce se výbor řídí platným Jednacím řádem kontrolního výboru zastupitelstva obce Dobřichovice.

IV.

Složení výboru

  1. Výbor má minimálně 3 členy, počet členů výboru musí být lichý.
  1. Zastupitelstvo obce volí předsedu výboru ze svých členů. Členy výboru jmenuje zastupitelstvo obce z občanů obce Dobřichovice.
  1. Členem kontrolního výboru musí být osoba, která aktivně akceptuje poslání výboru co do smyslu naplňování, kontroly a dodržování zákonnosti.
  1. Členství ve výboru zaniká vzdáním se členství (rezignací na ně), odvoláním, zrušením daného výboru a smrtí člena.
  1. Při odvolání člena výboru zastupitelstvem obce jmenuje zastupitelstvo člena nového.

V.

Práva a povinnosti členů kontrolního výboru

  1. Předseda výboru svolává a řídí zasedání kontrolního výboru, určuje svého zástupce v případě své nepřítomnosti.
  2. Předseda výboru je oprávněn přizvat na jednání výboru další odborné konzultanty a experty nebo si nechat zpracovat odborné posudky.
  3. Předseda výboru zajišťuje vyhotovení zápisu z jednání výboru, zajišťuje doručení zápisu, stanovisek a výsledků provedených kontrol jednotlivým členům výboru, zastupitelům obce a starostovi.
  4. Členové výboru jsou povinni se zúčastňovat zasedání tohoto výboru a plnit úkoly, které jim vyplývají z přijatých závěrů.
  5. Členové výboru jsou při výkonu své funkce oprávněni v rozsahu svěřených úkolů jednat za kontrolní výbor a to na základě přijatého Usnesení kontrolního výboru.
  6. Členové kontrolního výboru jsou oprávněni při prováděném šetření kontrolního záměru požadovat předložení a nahlížet do všech písemností (včetně účetních dokladů) týkajících se kontrolovaného subjektu a předmětu kontroly a od zástupců kontrolovaných subjektů vyžadovat nezbytné informace a stanoviska týkající se šetření kontrolního záměru.
  7. Členové kontrolního výboru jsou povinni zjistit skutečný stav kontrolovaných činností a porovnat je s příslušnými právními předpisy.
  8. Členové kontrolního výboru jsou povinni při kontrolním šetření chránit práva kontrolovaných subjektů a jeho zaměstnanců včetně zachování mlčenlivosti o skutečnostech, s nimiž se v průběhu šetření seznámili do doby, než bude s výsledky kontroly seznámeno zastupitelstvo s výjimkou skutečností, které se mohou týkat trestné činnosti. Nakládání se získanými osobními údaji podléhá ochraně stanovené zvláštními předpisy.
  9. Členové prostřednictvím předsedy o výstupech ze své činnosti informují zastupitelstvo obce, které může následně učinit příslušná opatření, popř. iniciovat provedení opatření radou obce, jedná-li se o problematiku, jež je svěřena do její vyhrazené pravomoci.

VI.

Jednání výboru

  1. Přípravu zasedání výboru, způsob jednání a rozhodování výboru a zabezpečování plnění jeho rozhodnutí upravuje Jednací řád kontrolního výboru Zastupitelstva Obce Dobřichovice schválený kontrolním výborem.

VII.

Závěrečná ustanovení

  1. Veškeré změny či dodatky tohoto statutu mohou být provedeny jen usnesením kontrolního výboru.
  2. Statut výboru byl schválen kontrolním výborem zastupitelstva obce dne 5. 3. 2019

JEDNACÍ ŘÁD

KONTROLNÍHO VÝBORU ZASTUPITELSTVA OBCE DOBŘICHOVICE

 

I.

Úvodní ustanovení

  1. Kontrolní výbor (dále jen "výbor") je iniciativním a kontrolním orgánem zastupitelstva obce Dobřichovice. Výbor předkládá návrhy zastupitelstvu a může předkládat návrhy též starostovi obce Dobřichovice (dále jen "starosta) a to zejména ve věcech jemu svěřených.
  1. Výbor se skládá z předsedy a dalších členů. Předsedu volí/odvolávají/ zastupitelé obce ze svých řad, členy výboru jmenují/odvolávají/ formou usnesení zastupitelé z řad občanů obce, případně dalších osob navržených předsedou kontrolního výboru, starostou nebo jednotlivými zastupiteli..
  2. Výbor je minimálně tříčlenný.
  3. V případě, že u člena výboru dojde při projednávání některého bodu k podjatosti, je povinentuto skutečnost předem sdělit. Za podjatost lze považovat zejména příbuzenský, pracovní, obchodní nebo jiný obdobný poměr k osobě, jejíž věc je projednávána. Tato skutečnost se uvede do zápisu z jednání kontrolního výboru.
  4. Výbor se ze své činnosti odpovídá zastupitelstvu.

II.

Příprava jednání výboru

  1. Výbor se schází podle potřeby, zejména v návaznosti na veřejné zasedání zastupitelstva obce, minimálně 1x za rok.
  2. Činnost výboru řídí předseda výboru. V jeho nepřítomnosti řídí výbor jiný člen výboru pověřený předsedou.
  3. Výbor svolává obvyklým způsobem (telefonicky nebo e-mailem) předseda výboru, určuje místo, čas a pořad jednání výboru.
  4. Předseda kontrolního výboru je povinen svolat jednání kontrolního výboru do 10 dnů, požádá-li o to alespoň 2/3 členů kontrolního výboru nebo zastupitelstvo obce.
  5. Nemůže-li se člen výboru zúčastnit jeho jednání, oznámí předem předsedovi důvod své nepřítomnosti, případně i své stanovisko k projednávané záležitosti. Toto stanovisko nemůže nahradit hlasování. Za člena výboru nemůže hlasovat někdo jiný.
  6. Jednání výboru je neveřejné. Jednání se mohou zúčastnit další členové zastupitelstva a další přizvaní konzultanti a experti, tito však mají hlas pouze poradní.
  7. Je-li předkládán k posouzení materiál, musí být členům doručen nejpozději 7 dní před jeho projednáním ve výboru.

III.

Jednání a rozhodování výboru

  1. Výbor je způsobilý usnášet se, je-li přítomna nadpoloviční většina všech jeho členů. Výsledek každého hlasování musí být uveden v zápise.
  2. Usnesení kontrolního výboru je platné, jestliže s ním vyslovila souhlas nadpoloviční většina všech členů výboru.
  3. Výbor může přijímat a vydávat stanoviska, vydávat náměty a usnesení.
  4. Z jednání výboru se pořizuje zápis, jehož součástí je prezenční listina s vlastnoručním podpisem každého účastníka.
  5. Zápis obsahuje datum, místo, čas a program jednání. Dále obsahuje závěry, ke kterým výbor dospěl v rámci projednávání, včetně výsledků hlasování, případně usnesení výboru.
  6. Zápis vyhotovuje předseda výboru nebo pověřený člen do 10 dnů od jeho konání a rozešle jej všem členům výboru k připomínkám, po vypořádání připomínek rozešle předseda zápis starostovi a zastupitelům obce. Pokud je relevantní, jsou k zápisu připojeny zprávy z kontrol. Originál zápisu včetně příloh je uložen na obecním úřadě.
  7. Výstupy z provedených kontrol mohou být prezentovány na jednání zastupitelstva obce předsedou výboru nebo pověřeným členem.

IV.

Kontrolní činnost

  1. Kontroly vykonává výbor jako celek nebo prostřednictvím jednotlivých členů nebo jejich skupiny. Pověření k výkonu kontrolní činnosti v dané záležitosti pro jednotlivé členy stanovuje výbor svým rozhodnutím v Usnesení. Pověření může být jednorázové nebo trvalé.
  2. Člen kontrolního výboru je v rámci svého pověření zodpovědný kontrolnímu výboru za provádění dané kontrolní činnosti a za přípravu a předkládání kontrolní zprávy a jiných materiálů týkající se kontrolované oblasti.
  3. O provedené kontrole pořídí člen/členové pověřený/í kontrolou zprávu, která obsahuje předmět kontroly, přehled zjištěných skutečností a vyjádření orgánu, popřípadě zaměstnanců, jejichž činnosti se kontrola týkala.
  4. Následně kontrolní výbor zjištěné skutečnosti projedná a vyhotoví písemný zápis s návrhem opatření.

 

 

V.

Závěrečná ustanovení

Tento jednací řád byl schválen kontrolním výborem zastupitelstva



Aktuality

15. 9. 2022 - Neformální setkání s kandidáty FOD se uskuteční ve čtvrtek 15.9. 2022 v 19. hodin v restauraci U Jezu. Občerstvení je zajištěno.

Write comment (0 Comments) Číst dál...

Výzva

Chcete se účastnit diskuzních setkání, přispívat odbornými názory nebo jinak pomáhat rozvoji občanské společnosti v Dobřichovicích? Chcete se spojit s lidmi, kteří prosazují pestrost názorů a veřejnou diskuzi o záležitostech obce? Neváhejte nás kontaktovat.

Naši kandidáti

Kdo jsou naši kandidáti v komunálních volbách 2022 do zastupitelstva obce Dobřichovice?

pořadí

jméno, příjmení

věk

povolání

1.

Ing. Zdeňka Klimková

44

ekonomka

2.

Mgr. Tomáš Knaibl

49

specialista veřejné diplomacie

3.

Mgr. Tereza Puldová

43

andragožka

4.

Ing. Markéta Dvořáková

53

specialista informačních systémů

5.

Ing. Eva Svejkovská

66

programátor/analytik, důchodkyně

6.

David Šercl

39

TV technik, střihač ve zpravodajství

7.

Ing. Jan Bárta

51

specialista řízení rizik

8.

Bc. Dagmar Staňková

 39

fyzioterapeutka

9.

 Iva Šerclová

71 

důchodkyně 

10.

Petr Horčík

49

OSVČ

11.

Doc. MgA. Tomáš Koutník

71

dirigent a VŠ pedagog

12.

Halina Kaslová Bechyňová

46

technická redaktorka a grafička

13.

 BcA. Samuel John King

28

grafik-výtvarník

14.

Ing. Milan Marek

57

strojní inženýr

15.

JUDr. Lubomír Bartál

47

advokát

 

  •  Ing. Zdeňka Klimková, ekonomka, 44 let 

Vystudovala jsem ekonomiku a management na ČZU v Praze. Profesně se dlouhodobě věnuji tématu dotací zejména v oblasti životního prostředí a informačních technologií. Mnoho let jsem pracovala ve Státním fondu životního prostředí jako projektová manažerka, metodička a později jako náměstkyně ředitele. Aktuálně pracuji v odboru fondů a strategií na Ministerstvu vnitra ČR, kde se specializuji na kontrolní a metodickou práci v oblasti dotací digitálních služeb veřejné správy. Jsem dobřichovická patriotka  v Dobřichovicích jsem se narodila a nyní zde žiji i s rodinou a dvěma dětmi. Ve volném čase se věnuji józe a procházkám se psem místních lesích. Od roku 2014 jsem zastupitelkou Dobřichovic a předsedkyní kontrolního výboru Zastupitelstva města.

 

  • Mgr. Tomáš Knaibl, specialista veřejné diplomacie, 49 let 

Vyrostl jsem na sídlišti v pražské Krči, které bylo vlastně velmi přívětivým „hřištěm“. Později jsem se přesunul na 10 let do moravské metropole, kde jsem na Masarykově univerzitě vystudoval anglistikuamerikanistiku. Po absolutoriu jsem působil v neziskovém sektoru nebo jako učitel angličtiny, v České republice, v Británii a v Mexiku. Po návratu jsem změnil profesi a několik let jsem pracoval v humanitární organizaci ADRA jako projektový koordinátor zahraničních projektů. Do Dobřichovic jsem se s rodinou přistěhoval v roce 2010. Od té doby také působím na Velvyslanectví USA v Praze, kde se v oddělení veřejné diplomacie věnuji programům podpory české občanské společnosti. Jsem přesvědčený, že je důležité osobně se angažovat v místě, kde člověk žije. Od roku 2018 jsem členem Zastupitelstva města Dobřichovice.

 

  • Mgr. Tereza Puldová, andragožka, 43 let

Vystudovala jsem andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a studium humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Pracovala jsem v řadě neziskových organizací jako manažerka vnějších vztahů, fundraisingu, propagace či jako koordinátorka projektů a konzultantka. Neziskové organizace jsem také reprezentovala v mezinárodních profesních asociacích. Mám ráda daleké země, blízké lidi a celoživotní vzdělávání. Jsem vdaná, mám tři děti a v současné době pracuji jako specialista vzdělávání v Českých centrech. V Dobřichovicích jsem bydlela již během studií a trvale zde žiji s rodinou od roku 2010. 

 

 

  • Ing. Markéta Dvořáková, specialistka informačních systémů, 53 let

Vystudovala jsem informatiku na České zemědělské univerzitě. Aktuálně pracuji v oddělení informačních systémů Národního muzea. První pracovní zkušenosti jsem získala v Komerční bance. Kromě práce se věnuji svému koníčku, kterým je zahradní architektura. Po absolvování kurzu zahradní architektury jsem navrhovala zahradní úpravy v areálu léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Třebotov. Několik let jsem také jako dobrovolník vypomáhala s provozem mateřského centra YMCA. V Dobřichovicích žiji již téměř 20 let se svým mužem a čtyřmi dětmi. 

 

  • Ing. Eva Svejkovská, programátor/analytik, důchodkyně, 66 let

Vystudovala jsem obor automatizované systémy řízení na ČVUT v Praze. Nastoupila jsem do Československé obchodní banky jako programátor/analytik a účastnila jsem se různých projektů v rámci tvorby a zavádění nových informačních systémů banky.  Jako asistentka ředitele jsem byla manažerkou projektu Y2K za oblast IT. Dále jsem pracovala v odborech účetní metodiky, organizace a řízení, a poté v Živnobance jako specialistka datových systémů v oblasti retailu a úvěrování. V Dobřichovicích trvale žiji od roku 2002. Na uvítanou jsem zde  tehdy zažila povodeň, při které jsme měli vodu v celém domě nad kolena, následné vyklízení, uklízení, vysoušení a rekonstrukci. Mám dva dospělé syny. 

 

  • David Šercl, TV technik, střihač ve zpravodajství, 39 let

Jsem absolvent Střední průmyslové školy elektrotechnické v oboru automatizační technika. Podílím se na realizaci a produkci řady kulturních akcí a od roku 2006 působím jako technikstřihač v televizním zpravodajství. V Dobřichovicích bydlím trvale s rodinou od roku 2001. Mezi mé koníčky patří kultura a motorismus. Ocenil bych v centru Dobřichovic klidnější prostředí. 

 

  • Ing. Jan Bárta, specialista řízení rizik, 51 let

Vystudoval jsem finance v Bankovním Institutu (BIVŠ). Pracuji v bankovnictví jako specialista řízení tržních rizik. Jsem ženatý, společně s manželkou vychováváme dvě děti. V Dobřichovicích bydlím trvale od roku 2000. 

 

  • Bc. Dagmar Staňková, fyzioterapeutka, 39 let

Vystudovala jsem fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Po studiích jsem pracovala jako fyzioterapeut u dětí s kombinovaným postižením a nyní pracuji jako fyzioterapeutka v Rehabilitační nemocnici v Berouně. Ve volném čase trénuji sportovní gymnastiku dívek. V Dobřichovicích žiji od narození a spolu s manželem zde vychovávám dvě děti. 

 

 

  • Iva Šerclová, důchodkyně, 71 let

Absolvovala jsem Střední průmyslovou školu v Praze a praxi v provozní laboratoři Kovohutí Mníšek. Pracovala jsem jako asistentka v domovské průmyslovce a později ve zkušební laboratoři stavebních materiálů. Od mládí jsem se věnovala dětem na táborech a v Sokole. V Dobřichovicích jsem žila od pětip do 30 let, zpět jsem od roku 2016. I v mezidobí jsem však pravidelně dojížděla za rodinou. Jsem vdova, mám dospělého syna. Zajímám se o životní prostředí a udržitelný rozvoj ve prospěch místních obyvatel. 

 

  • Petr Horčík, OSVČ, 49 let

V Dobřichovicích jsem od dětství trávil každé léto, natrvalo jsem se přestěhoval po povodních 2002. Provozuji zde obchod s chovatelskými potřebami, (spolu)vychovávám dva syny a další zvířectvo. Absolvoval jsem gymnázium v Teplicích, poté jsem studoval politologiifilosofii na UJEP Ústí nad Labem. Od roku 2014 jsem členem kontrolního výboru města Dobřichovice.

 

  • Doc. MgA. Tomáš Koutník, dirigent a VŠ pedagog, 71 let

Absolvoval jsem Akademii múzických umění a po ukončení studií a stáži v Paříži jsem byl dirigentem rozhlasových symfoniků v Praze a Bratislavě, šéfdirigentem filharmonií v Ostravě, Košicích a Zlíně a také generálním hudebním ředitelem Severočeské filharmonie v Teplicích. Jako lektor mezinárodních dirigentských workshopů se studenty komunikuji německy, francouzsky a anglicky. Dnes vedu katedru dirigování na Akademii múzických umění v Praze. Rodinný dům se zahradou v Dobřichovicích, který patřil rodině mé manželky již od 30. let 20. století, kultivuji od roku 1980 a od r. 2002 také obývám se svojí rodinou.

 

  • Halina Kaslová Bechyňová, technická redaktorka a grafička, 46 let

Vystudovala jsem Střední uměleckořemeslnou školu při ŠÚUV obor textilní výtvarnictví a posléze jsem absolvovala pomaturitní studium na Vyšší odborné škole Václava Hollara obor knižní grafika a písmo. Po ukončení studia jsem pracovala jako grafička v několika nakladatelstvích. V současné době jsem technická redaktorka v nakladatelství Euromedia Group, kde se zabývám též grafickou úpravou knih. Vychovávám sama dvě děti (17 a 15 let). V Dobřichovicích žiji od narození a jakožto starousedlík vnímám proměnu Dobřichovic ne vždy zcela pozitivně, protože ne vždy přispívá ke spokojenému životu nás obyčejných občanů. Ve volném čase čerpám sílu v přírodě. 

 

  • BcA. Samuel John King, grafikvýtvarník, 28 let

Vystudoval jsem Vysokou školu kreativní komunikace v Praze se zaměřením na grafiku a média. Mám to štěstí, že koníček se stal i mojí prací  věnuji se grafice a marketingové propagaci, a to jak v komerčních sférách, tak i pro neziskové organizace. Aktuálně pracuji v místní letovské firmě zabývající se grafickými návrhy pro potisk na textil. V Dobřichovicích žiji od roku 2001, přistěhoval jsem se z anglického Kentu. V porovnání s Anglií zde oceňuji krásnou přírodu, mohu přímo z domova vyrazit na běžky, na kolo nebo do lesa se psem. 

 

  • Ing. Milan Marek, strojní inženýr, 57 let

Vystudoval jsem obor automatizace na Strojní fakultě ČVUT. Pracuji v oboru strojního inženýrství a informatiky aktuálně jako technik měření a automatizace. Mám dvě dospělé děti. V Dobřichovicích žiji už více než 10 let. 

 

  • JUDr. Lubomír Bartál, LL. M, advokát, 47 let

Vystudoval jsem právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a univerzitě v Nizozemí. Od roku 2008 působím jako advokát zaměřující se na stavební právo, právo nemovitostí a životního prostředí. V Dobřichovicích bydlím od roku 2007. Zajímám se o ochranu životního prostředí a ve volném čase se věnuji sportu. Ke sportu se snažím vést i naše tři děti a vnímám to, jak je důležité vytvořit dětem prostředí umožňující zdravý pohyb. 

 

 

Write comment (0 Comments)

Chcete nás podpořit finančně?

Pokud se rozhodnete naši volební kampaň podpořit i finančně, můžete tak učinit vkladem na účet u Air bank - číslo 1092766066/3030.