Město Dobřichovice

 

Zastupitelstvo města Dobřichovice (dále jen „Zastupitelstvo“) se usneslo podle § 96 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění, na tomto svém jednacím řádu:

čl. 1

Základní ustanovení

  1. Jednací řád Zastupitelstva upravuje způsob přípravy, průběh zasedání a usnášení Zastupitelstva a způsob kontroly jeho usnesení.
  2. Pokud není tímto jednacím řádem, jiným předpisem nebo usnesením Zastupitelstva upraven postup při zasedání, rozhoduje o něm předsedající.

čl. 2

Příprava zasedání  Zastupitelstva

  1. Zasedání Zastupitelstva svolává starosta města podle potřeby, nejméně však jedenkrát za tři měsíce nebo vyžádá-li si svolání alespoň jedna třetina členů Zastupitelstva či hejtman kraje. Zastupitelstvo obvykle stanovuje roční plán řádných zasedání.
  2. Starosta svolává zasedání Zastupitelstva tak, aby členové Zastupitelstva obdrželi pozvánku s materiály nejméně 7 dnů předem do poštovní schránky svého trvalého bydliště nebo e-mailem na adresy sdělené každým zastupitelem.
  3. O místě, době a navrženém programu připravovaného zasedání Zastupitelstva informuje městský úřad občany nejpozději 7 dnů před jeho konáním na úřední desce, na vývěsních tabulích, event. v místním tisku.
  4. Návrh programu včetně souvisejících podkladů určených pro zasedání předává starosta města v tištěné nebo elektronické podobě nejpozději 7 dnů před zasedáním. Městský úřad zajistí jejich distribuci všem členům zastupitelstva města nejméně 7 dnů před zasedáním a zároveň zajistí jejich zveřejnění na webových stránkách města.
  5. V případě, že mají zastupitelé k předloženým podkladům připomínky, požadavky na doplnění podkladů nebo požadavek na zařazení dalšího bodu do programu mohou do 3 dnů od předložení podkladů požádat o doplnění programu či podkladů.

čl. 3

Účast členů Zastupitelstva na zasedání

  1. Členové Zastupitelstva jsou povinni se zúčastnit každého jednání, jinak jsou povinni omluvit se starostovi s uvedením důvodu. Za pozdní příchod nebo předčasný odchod se omlouvají předsedajícímu.
  2. Účast na jednání stvrzují členové Zastupitelstva, před jeho zahájením, svým podpisem na prezenční listinu.
  3. Předsedající je povinen zahájit zasedání Zastupitelstva do 60 minut po termínu, na který bylo zasedání svoláno. Jestliže při zahájení zasedání Zastupitelstva není přítomna nadpoloviční většina všech členů Zastupitelstva, ukončí předsedající zasedání a do 15 dnů ode dne ukončeného zasedání svolá jeho náhradní zasedání.
  4. Člen Zastupitelstva města, u něhož skutečnosti nasvědčují, že by jeho podíl na projednávání a rozhodování určité záležitosti v Zastupitelstvu města mohl znamenat výhodu nebo škodu pro něj samotného nebo osobu blízkou nebo pro fyzickou či právnickou osobu, kterou zastupuje na základě zákona či plné moci (střet zájmů), je povinen tuto skutečnost sdělit ještě před projednáváním příslušného bodu Zastupitelstvu města.

čl. 4

Program zasedání

  1. Na jednání Zastupitelstva se jedná jen o věcech, které byly zařazeny do programu a o návrzích, s jejichž zařazením vysloví Zastupitelstvo souhlas. Předsedající přednese návrh programu zasedání při jeho zahájení.
  2. Zamítne-li Zastupitelstvo zařadit návrh na program jednání, je nepřípustné tento návrh znovu předložit v průběhu téhož zasedání.
  3. Dotazy, připomínky, podněty a interpelace členů Zastupitelstva jsou automatickou součástí každého bodu jednání Zastupitelstva.

čl. 5

Průběh zasedání Zastupitelstva

  1. Zasedání řídí starosta nebo jím určený člen Zastupitelstva (dále jen „předsedající“). Zasedání Zastupitelstva města je veřejné.
  2. Předsedající zahajuje, přerušuje, ukončuje zasedání a vyhlašuje výsledky hlasování, dbá na to, aby zasedání mělo pracovní charakter a věcný průběh.
  3. Při zahájení Zasedání předsedající prohlásí, že zasedání Zastupitelstva bylo řádně svoláno a vyhlášeno. Konstatuje přítomnost nadpoloviční většiny členů Zastupitelstva, určí zapisovatele, dva ověřovatele zápisu a dva navrhovatele usnesení, přednese návrh programu zasedání, který je možné upravit podle návrhů členů Zastupitelstva a nechá jej schválit.
  4. Úvodní slovo k jednotlivým návrhům přednese zpravidla předkladatel.
  5. Do rozpravy se přihlašují členové Zastupitelstva zvednutím ruky v průběhu zasedání. Předsedající uděluje slovo řečníkům v tom pořadí, v jakém se přihlásili.
  6. Ke slovu se mohou členové Zastupitelstva přihlásit pouze do konce rozpravy. Návrh na ukončení rozpravy může podat kterýkoliv člen Zastupitelstva, o jeho návrhu se hlasuje bez rozpravy. Těm členům Zastupitelstva, kteří byli přihlášeni do diskuse před rozhodnutím o ukončení rozpravy, bude slovo ještě uděleno. Po ukončení rozpravy je předkladatel oprávněn ujmout se závěrečného slova.
  7. Zastupitelstvo se může usnést, že:

-       v průběhu konkrétní rozpravy nikdo nemůže mluvit v téže věci vícekrát než dvakrát;

-       doba diskusního příspěvku se časově omezí.

  1. Zastupitelstvo je schopno se usnášet, je-li přítomna nadpoloviční většina všech jeho členů, t.j. nejméně 8 hlasy.
  2. Usnesením Zastupitelstva města se ukládají úkoly starostovi, jiným členům Zastupitelstva města, výborům Zastupitelstva města a radě města.

čl. 6

Účast dalších osob na zasedání Zastupitelstva

  1. Zasedání Zastupitelstva se zúčastňuje tajemník s hlasem poradním.
  2. Občané města Dobřichovice, kteří dosáhli věku 18 let a nejsou členy Zastupitelstva, mohou na zasedání Zastupitelstva vyjadřovat svá stanoviska v písemné formě, případně ústně, až po vyjádření všech do diskuse přihlášených členů Zastupitelstva. Do diskuse se přihlašují zvednutím ruky a předsedající jim uděluje event. odnímá slovo.

čl. 7

Hlasování

  1. Po ukončení rozpravy vyzve předsedající členy Zastupitelstva, aby o návrhu hlasovali.
  2. O jednotlivých bodech usnesení se hlasuje zvlášť, navrhne-li to kterýkoliv člen Zastupitelstva nebo vyžaduje-li to povaha navrženého usnesení. Jinak se návrh projednává jako celek a hlasuje se o něm jako o celku. O návrhu se hlasuje bez rozpravy.
  3. Pokud byly předloženy pozměňující návrhy, hlasuje se nejprve o nich v obráceném pořadí, než jak byly předloženy. Hlasování je zpravidla veřejné. Hlasuje se zvednutím ruky.
  4. K platnému usnesení, rozhodnutí nebo volbě je třeba souhlasu nadpoloviční většiny všech členů Zastupitelstva.
  5. Na sčítání hlasů a zjišťování výsledků hlasování dozírají určení ověřovatelé. Člen Zastupitelstva může výsledek hlasování zpochybnit pouze bezprostředně po jeho vyhlášení. V takovém případě nechá předsedající zpochybněné hlasování opakovat.
  6. Předsedající vyhlásí výsledky hlasování. Hlasování nemůže být přerušováno.
  7. Usnesení Zastupitelstva města je nedílnou součástí zápisu ze zasedání.
  8. Usnesení Zastupitelstva města se zveřejňují na úřední desce městského úřadu a na internetových stránkách města nejpozději 10 dnů po zasedání.

čl. 8

Přerušení zasedání Zastupitelstva

  1. Předsedající může přerušit zasedání a stanovit dobu jeho pokračování. Toto učiní vždy, když počet přítomných členů Zastupitelstva klesne pod předepsanou většinu.
  2. Návrh na přerušení zasedání může podat i jiný člen Zastupitelstva. Zastupitelstvo o tomto návrhu rozhodne hlasováním bez rozpravy.
  3. Jednání se přeruší vždy na nezbytně nutnou dobu, požádají-li o to navrhovatelé usnesení po ukončení rozpravy, za účelem přípravy návrhu usnesení.

čl. 9

Ukončení zasedání Zastupitelstva

  1. Předsedající prohlásí zasedání za ukončené:
    1. byl-li schválený program jednání vyčerpán a nikdo se již nehlásí o slovo;
    2. klesl-li počet přítomných členů Zastupitelstva pod předepsanou většinu a předsedající zasedání nepřerušil;
    3. z jiných závažných důvodů, zejména pokud nastaly okolnosti znemožňující nerušený průběh jednání;
    4. na návrh člena Zastupitelstva schváleného nadpoloviční většinou všech členů Zastupitelstva;
  2. V případech uvedených v odst. 1) písm. b), c) a d) svolává starosta nové zasedání nejpozději do 15 dnů.

čl. 10

Zápis ze zasedání Zastupitelstva

  1. O průběhu jednání Zastupitelstva se pořizuje zápis, za jehož správnost a úplnost odpovídají ověřovatelé Zastupitelstva. Za termín vyhotovení zápisu zodpovídá tajemník.
  2. Zápis obsahuje zejména:
    1. den a místo jednání
    2. hodinu zahájení a ukončení
    3. dobu přerušení
    4. jméno určeného zapisovatele
    5. jména určených ověřovatelů zápisu
    6. počet přítomných členů Zastupitelstva
    7. program zasedání
    8. průběh rozpravy se jmény řečníků
    9. průběh a výsledky hlasování
    10. schválená znění usnesení
  3. Nedílnou součástí originálu zápisu je vlastnoručně podepsaná listina přítomných.
  4. Zápis se vyhotovuje do 7 dnů po ukončení zasedání Zastupitelstva a podepisují jej starosta nebo místostarosta a oba ověřovatelé. Usnesení Zastupitelstva podepisuje starosta spolu s místostarostou nebo jiným členem rady.
  5. Námitku proti zápisu může člen Zastupitelstva podat do 7 dnů od zveřejnění zápisu. Zápis, proti němuž nebyly podány námitky, se pokládá za schválený. Pokud byly uplatněny, rozhodne o nich Zastupitelstvo po vyjádření ověřovatelů na svém nejbližším zasedání.
  6. Zápis musí být uložen na Městském úřadu k nahlédnutí.
  7. Zápis z bezprostředně předcházejícího zasedání je při zasedání Zastupitelstva přístupný k nahlédnutí.
  8. O námitkách člena Zastupitelstva města proti zápisu rozhodne nejbližší zasedání.
  9. Občané mohou do zápisu nahlížet a pořizovat si z něj výpisy. Zápisy jsou zveřejněny na webových stránkách města.
  10. Město pořizuje ze zasedání Zastupitelstva kompletní videozáznam, který zveřejňuje spolu se zápisem.
  11. Třetí osoby si mohou v průběhu zasedání pořizovat písemné poznámky a zvukové či obrazové záznamy. Pořizování obrazových záznamů je možné pouze z prostoru vyhrazeného pro veřejnost a to tak, aby nebyla narušena možnost přímého pohledu mezi zastupiteli a veřejností ani mezi zastupiteli navzájem.

čl. 11

Tento jednací řád nabývá účinnosti dnem  4.11.2014 



Aktuality

15. 9. 2022 - Neformální setkání s kandidáty FOD se uskuteční ve čtvrtek 15.9. 2022 v 19. hodin v restauraci U Jezu. Občerstvení je zajištěno.

Write comment (0 Comments) Číst dál...

Výzva

Chcete se účastnit diskuzních setkání, přispívat odbornými názory nebo jinak pomáhat rozvoji občanské společnosti v Dobřichovicích? Chcete se spojit s lidmi, kteří prosazují pestrost názorů a veřejnou diskuzi o záležitostech obce? Neváhejte nás kontaktovat.

Naši kandidáti

Kdo jsou naši kandidáti v komunálních volbách 2022 do zastupitelstva obce Dobřichovice?

pořadí

jméno, příjmení

věk

povolání

1.

Ing. Zdeňka Klimková

44

ekonomka

2.

Mgr. Tomáš Knaibl

49

specialista veřejné diplomacie

3.

Mgr. Tereza Puldová

43

andragožka

4.

Ing. Markéta Dvořáková

53

specialista informačních systémů

5.

Ing. Eva Svejkovská

66

programátor/analytik, důchodkyně

6.

David Šercl

39

TV technik, střihač ve zpravodajství

7.

Ing. Jan Bárta

51

specialista řízení rizik

8.

Bc. Dagmar Staňková

 39

fyzioterapeutka

9.

 Iva Šerclová

71 

důchodkyně 

10.

Petr Horčík

49

OSVČ

11.

Doc. MgA. Tomáš Koutník

71

dirigent a VŠ pedagog

12.

Halina Kaslová Bechyňová

46

technická redaktorka a grafička

13.

 BcA. Samuel John King

28

grafik-výtvarník

14.

Ing. Milan Marek

57

strojní inženýr

15.

JUDr. Lubomír Bartál

47

advokát

 

  •  Ing. Zdeňka Klimková, ekonomka, 44 let 

Vystudovala jsem ekonomiku a management na ČZU v Praze. Profesně se dlouhodobě věnuji tématu dotací zejména v oblasti životního prostředí a informačních technologií. Mnoho let jsem pracovala ve Státním fondu životního prostředí jako projektová manažerka, metodička a později jako náměstkyně ředitele. Aktuálně pracuji v odboru fondů a strategií na Ministerstvu vnitra ČR, kde se specializuji na kontrolní a metodickou práci v oblasti dotací digitálních služeb veřejné správy. Jsem dobřichovická patriotka  v Dobřichovicích jsem se narodila a nyní zde žiji i s rodinou a dvěma dětmi. Ve volném čase se věnuji józe a procházkám se psem místních lesích. Od roku 2014 jsem zastupitelkou Dobřichovic a předsedkyní kontrolního výboru Zastupitelstva města.

 

  • Mgr. Tomáš Knaibl, specialista veřejné diplomacie, 49 let 

Vyrostl jsem na sídlišti v pražské Krči, které bylo vlastně velmi přívětivým „hřištěm“. Později jsem se přesunul na 10 let do moravské metropole, kde jsem na Masarykově univerzitě vystudoval anglistikuamerikanistiku. Po absolutoriu jsem působil v neziskovém sektoru nebo jako učitel angličtiny, v České republice, v Británii a v Mexiku. Po návratu jsem změnil profesi a několik let jsem pracoval v humanitární organizaci ADRA jako projektový koordinátor zahraničních projektů. Do Dobřichovic jsem se s rodinou přistěhoval v roce 2010. Od té doby také působím na Velvyslanectví USA v Praze, kde se v oddělení veřejné diplomacie věnuji programům podpory české občanské společnosti. Jsem přesvědčený, že je důležité osobně se angažovat v místě, kde člověk žije. Od roku 2018 jsem členem Zastupitelstva města Dobřichovice.

 

  • Mgr. Tereza Puldová, andragožka, 43 let

Vystudovala jsem andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a studium humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Pracovala jsem v řadě neziskových organizací jako manažerka vnějších vztahů, fundraisingu, propagace či jako koordinátorka projektů a konzultantka. Neziskové organizace jsem také reprezentovala v mezinárodních profesních asociacích. Mám ráda daleké země, blízké lidi a celoživotní vzdělávání. Jsem vdaná, mám tři děti a v současné době pracuji jako specialista vzdělávání v Českých centrech. V Dobřichovicích jsem bydlela již během studií a trvale zde žiji s rodinou od roku 2010. 

 

 

  • Ing. Markéta Dvořáková, specialistka informačních systémů, 53 let

Vystudovala jsem informatiku na České zemědělské univerzitě. Aktuálně pracuji v oddělení informačních systémů Národního muzea. První pracovní zkušenosti jsem získala v Komerční bance. Kromě práce se věnuji svému koníčku, kterým je zahradní architektura. Po absolvování kurzu zahradní architektury jsem navrhovala zahradní úpravy v areálu léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Třebotov. Několik let jsem také jako dobrovolník vypomáhala s provozem mateřského centra YMCA. V Dobřichovicích žiji již téměř 20 let se svým mužem a čtyřmi dětmi. 

 

  • Ing. Eva Svejkovská, programátor/analytik, důchodkyně, 66 let

Vystudovala jsem obor automatizované systémy řízení na ČVUT v Praze. Nastoupila jsem do Československé obchodní banky jako programátor/analytik a účastnila jsem se různých projektů v rámci tvorby a zavádění nových informačních systémů banky.  Jako asistentka ředitele jsem byla manažerkou projektu Y2K za oblast IT. Dále jsem pracovala v odborech účetní metodiky, organizace a řízení, a poté v Živnobance jako specialistka datových systémů v oblasti retailu a úvěrování. V Dobřichovicích trvale žiji od roku 2002. Na uvítanou jsem zde  tehdy zažila povodeň, při které jsme měli vodu v celém domě nad kolena, následné vyklízení, uklízení, vysoušení a rekonstrukci. Mám dva dospělé syny. 

 

  • David Šercl, TV technik, střihač ve zpravodajství, 39 let

Jsem absolvent Střední průmyslové školy elektrotechnické v oboru automatizační technika. Podílím se na realizaci a produkci řady kulturních akcí a od roku 2006 působím jako technikstřihač v televizním zpravodajství. V Dobřichovicích bydlím trvale s rodinou od roku 2001. Mezi mé koníčky patří kultura a motorismus. Ocenil bych v centru Dobřichovic klidnější prostředí. 

 

  • Ing. Jan Bárta, specialista řízení rizik, 51 let

Vystudoval jsem finance v Bankovním Institutu (BIVŠ). Pracuji v bankovnictví jako specialista řízení tržních rizik. Jsem ženatý, společně s manželkou vychováváme dvě děti. V Dobřichovicích bydlím trvale od roku 2000. 

 

  • Bc. Dagmar Staňková, fyzioterapeutka, 39 let

Vystudovala jsem fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Po studiích jsem pracovala jako fyzioterapeut u dětí s kombinovaným postižením a nyní pracuji jako fyzioterapeutka v Rehabilitační nemocnici v Berouně. Ve volném čase trénuji sportovní gymnastiku dívek. V Dobřichovicích žiji od narození a spolu s manželem zde vychovávám dvě děti. 

 

 

  • Iva Šerclová, důchodkyně, 71 let

Absolvovala jsem Střední průmyslovou školu v Praze a praxi v provozní laboratoři Kovohutí Mníšek. Pracovala jsem jako asistentka v domovské průmyslovce a později ve zkušební laboratoři stavebních materiálů. Od mládí jsem se věnovala dětem na táborech a v Sokole. V Dobřichovicích jsem žila od pětip do 30 let, zpět jsem od roku 2016. I v mezidobí jsem však pravidelně dojížděla za rodinou. Jsem vdova, mám dospělého syna. Zajímám se o životní prostředí a udržitelný rozvoj ve prospěch místních obyvatel. 

 

  • Petr Horčík, OSVČ, 49 let

V Dobřichovicích jsem od dětství trávil každé léto, natrvalo jsem se přestěhoval po povodních 2002. Provozuji zde obchod s chovatelskými potřebami, (spolu)vychovávám dva syny a další zvířectvo. Absolvoval jsem gymnázium v Teplicích, poté jsem studoval politologiifilosofii na UJEP Ústí nad Labem. Od roku 2014 jsem členem kontrolního výboru města Dobřichovice.

 

  • Doc. MgA. Tomáš Koutník, dirigent a VŠ pedagog, 71 let

Absolvoval jsem Akademii múzických umění a po ukončení studií a stáži v Paříži jsem byl dirigentem rozhlasových symfoniků v Praze a Bratislavě, šéfdirigentem filharmonií v Ostravě, Košicích a Zlíně a také generálním hudebním ředitelem Severočeské filharmonie v Teplicích. Jako lektor mezinárodních dirigentských workshopů se studenty komunikuji německy, francouzsky a anglicky. Dnes vedu katedru dirigování na Akademii múzických umění v Praze. Rodinný dům se zahradou v Dobřichovicích, který patřil rodině mé manželky již od 30. let 20. století, kultivuji od roku 1980 a od r. 2002 také obývám se svojí rodinou.

 

  • Halina Kaslová Bechyňová, technická redaktorka a grafička, 46 let

Vystudovala jsem Střední uměleckořemeslnou školu při ŠÚUV obor textilní výtvarnictví a posléze jsem absolvovala pomaturitní studium na Vyšší odborné škole Václava Hollara obor knižní grafika a písmo. Po ukončení studia jsem pracovala jako grafička v několika nakladatelstvích. V současné době jsem technická redaktorka v nakladatelství Euromedia Group, kde se zabývám též grafickou úpravou knih. Vychovávám sama dvě děti (17 a 15 let). V Dobřichovicích žiji od narození a jakožto starousedlík vnímám proměnu Dobřichovic ne vždy zcela pozitivně, protože ne vždy přispívá ke spokojenému životu nás obyčejných občanů. Ve volném čase čerpám sílu v přírodě. 

 

  • BcA. Samuel John King, grafikvýtvarník, 28 let

Vystudoval jsem Vysokou školu kreativní komunikace v Praze se zaměřením na grafiku a média. Mám to štěstí, že koníček se stal i mojí prací  věnuji se grafice a marketingové propagaci, a to jak v komerčních sférách, tak i pro neziskové organizace. Aktuálně pracuji v místní letovské firmě zabývající se grafickými návrhy pro potisk na textil. V Dobřichovicích žiji od roku 2001, přistěhoval jsem se z anglického Kentu. V porovnání s Anglií zde oceňuji krásnou přírodu, mohu přímo z domova vyrazit na běžky, na kolo nebo do lesa se psem. 

 

  • Ing. Milan Marek, strojní inženýr, 57 let

Vystudoval jsem obor automatizace na Strojní fakultě ČVUT. Pracuji v oboru strojního inženýrství a informatiky aktuálně jako technik měření a automatizace. Mám dvě dospělé děti. V Dobřichovicích žiji už více než 10 let. 

 

  • JUDr. Lubomír Bartál, LL. M, advokát, 47 let

Vystudoval jsem právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a univerzitě v Nizozemí. Od roku 2008 působím jako advokát zaměřující se na stavební právo, právo nemovitostí a životního prostředí. V Dobřichovicích bydlím od roku 2007. Zajímám se o ochranu životního prostředí a ve volném čase se věnuji sportu. Ke sportu se snažím vést i naše tři děti a vnímám to, jak je důležité vytvořit dětem prostředí umožňující zdravý pohyb. 

 

 

Write comment (0 Comments)

Chcete nás podpořit finančně?

Pokud se rozhodnete naši volební kampaň podpořit i finančně, můžete tak učinit vkladem na účet u Air bank - číslo 1092766066/3030.