Návrh Územního plánu ve svém zaměření  má skvostné ideály, které se líbí všem, při bedlivějším dešifrování textu idejí a následných přípustných regulativů si bohužel s těmito idejemi v mnohém protiřečí, případně je přímo neguje. Navíc používá výrazy jako „vhodně“ nebo „žádoucí“, které jsou silně subjektivní , na což jistě tvůrce plánu právo má, avšak v případě tak „žádoucích“ přípustných využití by bylo zapotřebí taková tvrzení  doložit prognózami, dopravní studií a studií demografického vývoje při maximálním stavu zastavěnosti a maximálním zatížení dopravní infrastruktury.  To je věc zásadní, kterou v návrhu ÚP zcela postrádám.  Proč maximálního? Právě proto, že se každý profesionální stavebník bude na povolené regulativy na stavebním úřadě odvolávat, a v tom okamžiku, kdy nebudou jasně stanoveny hranice možného, mu nikdo už nezabrání v tom, aby možnosti nevyužil do maxima. Mám s tím vlastní zkušenosti, a proto vím, o čem hovořím.

 

1/    PRAŽSKÁ ULICE JAKO OBCHODNÍ ULICE

Text: „Průjezd Pražskou ulicí nedává v tomto úseku žádnou známku o tom, že se jedná o centrum Dobřichovic. Místo působí velmi periferně a naprosto zaměnitelně s jakýmkoli jiným místem v pražské aglomeraci. Územní plán proto navrhuje rozšířit městské centrum o úsek ulice Pražská.“

Poznámka: Obecně zavedení regulativu  „obchodní ulice“  (ať v oblasti ul. Pražská či Tyršova) umožňuje výstavbu bytových domů v této oblasti a mohl by podstatnou mírou zhoršit kvalitu života nejen v těchto ulicích, ale i v ulicích přiléhajících. Pokud občané deklarují, že to, čeho si na Dobřichovicích váží, je bydlení v rodinných domech v zahradách, pak by bylo špatné tímto regulativem bydlení znehodnocovat. Z toho důvodu jsem zásadně proti regulativu, který paušalizuje celou ulici Pražskou jako obchodní. Jde o koncept, který naprosto nerespektuje charakter stávající výstavby a jeho zavedení by mohlo negativně ovlivnit život nejen v daných ulicích ale i v ulicích sousedících (umožňuje vysokou zastavěnost – 60%, minimalizuje procento zahrady na 20%, nutí obyvatele nových domů do přípravy na obchodní parter, k orientaci budov do hlučné ul.). Domnívám se, že by v daných oblastech měl platit stejný regulativ jako v okolních ulicích, tj.B2, B3, B5, B6 (všechny tyto regulativy do určité míry umožňují drobné podnikání).

V ul.Pražská by bylo vhodné ponechat rodinné domy odsazené od silnice a v případě zájmu umožnit přízemní provozovny malé velikosti u silnice. Za zásadní problém považuji rovněž to, že o takovém návrhu dosud neproběhla žádná diskuse či anketa u vlastníků dotčených pozemků. Není tedy vůbec jasné, zda obyvatelé Pražské podporují takovou iniciativu, která by nepochybně měla dopad na kvalitu života nejenom přímo v oblasti podél ul.Pražská, ale ovlivnila by i život obyvatel na sousedních pozemcích.  Bez provedení  analýzy nebo průzkumu minimálně u dotčených vlastníků považuji za nutnost, o slušnosti nemluvě.

Odkaz na text.část Odůvodnění B.1.1.

Vhodná řešení územního rozvoje je zapotřebí hledat ve spolupráci s obyvateli území i s jeho uživateli a v souladu s určením a charakterem oblastí.

Sporné se jeví  rovněž zařazení sídliště a diagnostického ústavu do  Obchodní ulice. Diagnostický ústav je nutné vyjmout z plochy OU a B3. Je to zařízení, které slouží specifickému úkolu, a proto je třeba ochránit celé území před  potencionálními  zájemci o další výstavbu bytových domů v těchto místech. Využijme regulativ z platného územního plánu.

Na sídlišti doporučuji zachovat volné plochy pro parkovou či zahradní zeleň, případně rozšíření parkoviště pro obyvatele bytovek. Plochy jsou v majetku státu.

Pokud by zůstalo označení OU,je nebezpečí, že zde vyrostou budovy a nebude ani zeleň, ani místo na parkování.

požadavky 7

 

2/   STANOVENÍ PLOCH OBČANSKÉHO VYBAVENÍ

V území nejsou v návrhu plochy občanského vybavení.

V Informačním listu z 16.února 2015 vyšel článek /autor Ing.arch.Mejsnarová/ , který zobrazuje  mapu Dobřichovic, kde zastavitelné plochy zabírají téměř polovinu území města. Upozorňuje na úkol pro zastupitele,  že pro další obyvatele, kteří mohou podle množství zastavitelných ploch zvýšit počet  až o 1600, bude třeba posílit dopravní infrastrukturu,chodníky, cesty pro cyklisty,  vymezení ploch pro novou  občanskou vybavenost /škola,školka,kulturní zařízení, místa vhodná  pro zájmovou a sportovní činnost mládeže, sociální služby pro seniory,plochy technických služeb, plochu pro zařízení hasičů,kapacitní knihovnu a další/ S plochami rezervními, vyhrazenými pro občanskou vybavenost jsem se zatím v návrhu ÚP nesetkal. Navrhuji zvýraznit v návrhu územního plánu plochy, které by stabilizovaly současný stav bez toho, že by mohly v budoucnu sloužit jiným účelům než občanské vybavenosti, případně odůvodnit ,proč to nelze,  a dále stanovit rezervní plochy na občanské vybavení  pro rozvoj do budoucna.  

 

3/    PLOCHY C2  U MALÝCH ZÁVOR

ulice Všenorská a Pod nádražím nechat plochy bydlení B4,odstranit C2

tyto plochy bydlení v rodinných domech umožňují obchod a služby. V rámci optimalizace trati má být přejezd uzavřen , což návrh zatím nereflektuje. Jestliže se zvýší počet obyvatel, zaměstnanců,apod, přibudou komplikace s dopravní infrastrukturou. Jde rovněž o zástavbu s rodinnými domy, a pokud se kdokoliv z místních obyvatel rozhodne zřídit zde obchod nebo provozovnu viz pneuservis, současný regulativ mu v tom nebrání. Regulativ navrhuji stanovit „pouze pro místní potřebu, aby zde nevznikaly provozovny s celorepublikovou působností náročné na hluk, dopravní zatížení/plastová okna/ apod.  

v ulici Tyršově jsou v místech ploch C2 ve vlastnictví obce, oblast křovin ve svahu podél pravé strany Tyršovy ul. směrem na Prahu mezi ul.Svážná a Černolická – jde o strmý svah, kde je obtížné cokoliv stavět, měl by zůstat zelený (zeleň zadržuje vodu tekoucí z kopce) a spadat např. pod regulativ ZM

Těžko představitelná je i plocha OU v oblasti vyústění ulice Strmé do Tyršovy, kde jsou nově zrekonstruované domy, které by se nejdříve musely odstranit. Cena za takto získanou plochu by asi nebyla adekvátní výsledku viz Restaurace Na schůdkách, kde je nebezpečný a malý prostor pro parkování apod.

požadavky 9

 

4/    PRO PLOCHY B1-B8 STANOVIT HLAVNÍ VYUŽITÍ BYDLENÍ V RODINNÝCH DOMECH, VILÁCH, MAXIMÁLNĚ DVOJDOMCÍCH.  

„Dobřichovice jsou charakteristické svou polohou na řece Berounce a vilovou zástavbou. Územní plán navrhuje zachovat a posílit stávající hodnotný charakter residenčních čtvrtí, které proto rozděluje do různých kategorií bydlení. Pro každou kategorii stanovuje pravidla využití a prostorové regulativy tak, aby byl jejich jedinečný charakter zachován a rozvíjen. „

Vyšší míra zástavby (zahuštění a povolení jiného typu budov nežli rodinných domů) navrhovaná v některých oblastech, dle mého názoru, tento cíl ÚP popírá a mohla by naopak vést ke zhoršení kvality života v některých oblastech. Navrhuji  proto veškerou regulaci stanovit na rodinné domy a vily, případně dvojdomy.

 

 5/    U NÁDRAŽÍ  místo původního návrhu Retail parku zvýšit možnost parcel na  minimum  1500m

 tak, jak stanovuje regulativ B1. Proč by měla tato plocha být výjimkou?Je to nezastavěná plocha, kde můžeme určit územním plánem všechny regulativy!  Využijme toho.

Regulativ (v rozporu se svým slovním popisem) povoluje vznik malých stavebních pozemků, min. velikost 800 m2, na severní str. ul. Na Plzeňce, u ul. Podstrání na nově vymezené zastavitelné ploše (zvažovaný Retail park).  Vzhledem k tomu, že tato oblast přímo sousedí s vilovou čtvrtí Brunšovem, je důležitou retenční plochou a dosud byla zelená, považuji za vhodné požadovat min. velikost pozemků 1500 m2 (o větší velikosti pozemků se hovořilo i v době, kdy přišel investor s nápadem Retail parku). Vzhledem k tomu, že i v oblasti s regulativem B2 je min. velikost pozemku 1500 m2, považuji za logické stanovit tuto velikost pozemku i zde.
Plocha území je 16731 m2 (parc.č.2233), tj. při velikosti pozemků 1200-1500 m2 může vzniknout cca 10-12 domů, při ploše 800 m2 cca 18-20 domů, což je velký rozdíl i pokud jde o zátěž pro město.      

 požadavky 6

 

6/    PLOCHU B1 U NÁDRÁŽÍ 

navrhuji ponechat pro rozšíření plochy parkoviště – namísto bydlení B1

Uvědomme si, že plocha těsně přiléhá ke drážnímu tělesu z jedné strany a tranzitní silnici ze strany druhé. Z hlediska hluku, prachu apod. je to nevhodná lokalita pro bydlení. V budoucnu při počítaném zvýšení počtu obyvatel se budou dále zvyšovat nároky na parkování. Leda že by se zde uvažovalo o stavbě velkoplošných garáží. Ale upozorňuji na rezervu pro plánované navázání objízdné trasy, která kříží drážní těleso a půlí zobrazenou plochu.

požadavky 3

 

7/    NA SEVER ULICE POLNÍ 

navrhuji v současné době vyjmout ze zastavitelné plochy.

„Územní plán stanovuje důslednou ochranu volné krajiny a v maximální možné míře pracuje při

krajinné koncepci s prvky územního systému ekologické stability a dalšími prvky územního

plánování. V době překotné urbanizace a zrychlené zástavby polí a luk je téma vedení čáry zastavitelného území (hranice sídla) nejdůležitějším úkolem územního plánu. V návrhu je snaha maximálně zachovat současnou rozlohu sídla, hranice je pouze na několika málo místech mírně adjustována za účelem dosažení kompaktního tvaru sídla.“

Pozn: slovo“ Důslednou“ znamená  bezvýhradnou, absolutní. , Proč se v etapizaci 2: navrhuje zastavitelnost  polí severně od Polní ulice mezi zastavitelné plochy? Nový ÚP  může pole vyjmout  ze zastavitelných ploch. Přitom nemaří zájmy současných majitelů, neboť zmíněné pozemky na sever od Polní jsou dosud ve správě státu. Co by zastavěním pole  získala většina občanů Polní ulice a  Dobřichovic? Potřebuje město pozemky na rozvíjení infrastruktury nebo občanské vybavenosti? Jaké? Kde jsou pro ni rezervní pozemky? Zastavování polí podle toho, jestli jsou hranice města hranaté nebo kulaté je přeci úplně lhostejné. A je lhostejné, zda to ze vzduchu a na mapě působí esteticky či nikoliv. „Za účelem dosažení kompaktního tvaru sídla.“

požadavky 5

 

8/   REGULATIV UK POD BUKOVKOU  

umožňuje i v této poměrně izolované chatové oblasti stupeň zastavěnosti (15%, max. velikost budovy 200 m2), díky němuž (a velikosti parcel) bude možné tyto chatičky snadno přestavět na rodinné domy. Zároveň je v této chatové oblasti v polích rozšiřována zastavitelná plocha (č.7 – Pod Bukovkou, parcely 1843 – 2450 m2, 1841 – 1615m2 )  – naprosto v rozporu s deklarovaným záměrem nerozšiřovat zastavěné území obce mimo intravilán zde (a na pozemcích s chatičkami) díky tomuto regulativu může vzniknout až 5 rodinných domů uprostřed pole.

 

9/ PLOCHA  S  -KEMP   navrhuji vyjmout ze zastavitelného území

plocha kempu je v aktivní záplavové zóně, kterou by měla obec chránit, ne umožňovat využití viz regulativ. Plocha je navíc chybně označena jako zastavěné území, což není , a není ani v intravilánu. V oblastech s tímto regulativem (kemp, tenis, Sokol) by neměla být v přípustném  i podmíněném využití možnost staveb, zejména pak ubytovacích zařízení, veřejného stravování, obchodů a prostor pro služby a ani  bydlení. V oblasti kempu, tj. v aktivní povodňové zóně by neměla být umožněna žádná další výstavba.

V oblasti kempu by bylo vhodné vymezit veřejnou komunikaci pro pěší 

požadavky 4

 

10/   PODPORA ZMĚNY BIOCENTRA  LBC 101 na velikost  3ha umožňující zákonem a zabrat pouze pravý břeh bez cyklostezky

1/  Není zdůvodněna velikost 12 ha

2/  Pro obec to může do budoucna znamenat problémy, protože LBC jsou plochy přírodní a pokud bude prosazena vyhláška, co se v nich sní a nesmí, může to pro obec znamenat veliké komplikace, vzhledem k tomu, že je na levém břehu cyklostezka a sekaná louka apod…

požadavky 10

 

11/    Z PLOCH PŘÍRODNÍCH  KZ – krajinná zeleň vyjmout přípustné využití.

Krajinná zeleň jako hlavní využití  poskytne luční porosty,  pastviny a extenzivní louky ke kosení. Rozptýlená vysoká zeleň, vegetační doprovod protierozních opatření, remízy a meze pro ekologickou stabilizaci krajiny, porosty střední a vysoká zeleň. Cesty se mohou prošlapat kdekoliv  a u regulativu, který obecně připouští  využití protipovodňových opatření hrozí rozšiřování hráze směrem k řece tak, že bude zúžena plocha pro rozliv.

 

12/ PARKY navrhuji vyjmout hlavní využití hřbitovy a vše, co s tím souvisí

ZÁVĚREM

Z textu odůvodnění návrhu v oddílu B.1.1. vyplývá mimo jiné, že:

9/ Možnosti nové výstavby je třeba posuzovat vždy s ohledem na to, jaké vyvolá nároky na změny veřejné dopravní infrastruktury a veřejné dopravy. /Brunšov/ Chybí dopravní studie.

10/ Je třeba vytvářet podmínky pro preventivní ochranu území a obyvatelstva před potenciálními riziky a přírodními katastrofami v území (záplavy, sesuvy půdy, eroze atd.) s cílem minimalizovat rozsah případných škod. /Kemp, Dlouhý díl, V luhu, Na Plzeňce./Zejména zajistit územní ochranu ploch potřebných pro umísťování staveb a  opatření na ochranu před povodněmi a pro vymezení území určených k řízeným rozlivům povodní.

11/ Vymezovat zastavitelné plochy v záplavových územích a umisťovat do nich veřejnou infrastrukturu jen ve zcela výjimečných a zvlášť odůvodněných případech.  Vymezovat a chránit zastavitelné plochy pro přemístění zástavby z území s vysokou mírou rizika vzniku povodňových škod./ Severní část Polní/

 

 



Aktuality

15. 9. 2022 - Neformální setkání s kandidáty FOD se uskuteční ve čtvrtek 15.9. 2022 v 19. hodin v restauraci U Jezu. Občerstvení je zajištěno.

Write comment (0 Comments) Číst dál...

Výzva

Chcete se účastnit diskuzních setkání, přispívat odbornými názory nebo jinak pomáhat rozvoji občanské společnosti v Dobřichovicích? Chcete se spojit s lidmi, kteří prosazují pestrost názorů a veřejnou diskuzi o záležitostech obce? Neváhejte nás kontaktovat.

Naši kandidáti

Kdo jsou naši kandidáti v komunálních volbách 2022 do zastupitelstva obce Dobřichovice?

pořadí

jméno, příjmení

věk

povolání

1.

Ing. Zdeňka Klimková

44

ekonomka

2.

Mgr. Tomáš Knaibl

49

specialista veřejné diplomacie

3.

Mgr. Tereza Puldová

43

andragožka

4.

Ing. Markéta Dvořáková

53

specialista informačních systémů

5.

Ing. Eva Svejkovská

66

programátor/analytik, důchodkyně

6.

David Šercl

39

TV technik, střihač ve zpravodajství

7.

Ing. Jan Bárta

51

specialista řízení rizik

8.

Bc. Dagmar Staňková

 39

fyzioterapeutka

9.

 Iva Šerclová

71 

důchodkyně 

10.

Petr Horčík

49

OSVČ

11.

Doc. MgA. Tomáš Koutník

71

dirigent a VŠ pedagog

12.

Halina Kaslová Bechyňová

46

technická redaktorka a grafička

13.

 BcA. Samuel John King

28

grafik-výtvarník

14.

Ing. Milan Marek

57

strojní inženýr

15.

JUDr. Lubomír Bartál

47

advokát

 

  •  Ing. Zdeňka Klimková, ekonomka, 44 let 

Vystudovala jsem ekonomiku a management na ČZU v Praze. Profesně se dlouhodobě věnuji tématu dotací zejména v oblasti životního prostředí a informačních technologií. Mnoho let jsem pracovala ve Státním fondu životního prostředí jako projektová manažerka, metodička a později jako náměstkyně ředitele. Aktuálně pracuji v odboru fondů a strategií na Ministerstvu vnitra ČR, kde se specializuji na kontrolní a metodickou práci v oblasti dotací digitálních služeb veřejné správy. Jsem dobřichovická patriotka  v Dobřichovicích jsem se narodila a nyní zde žiji i s rodinou a dvěma dětmi. Ve volném čase se věnuji józe a procházkám se psem místních lesích. Od roku 2014 jsem zastupitelkou Dobřichovic a předsedkyní kontrolního výboru Zastupitelstva města.

 

  • Mgr. Tomáš Knaibl, specialista veřejné diplomacie, 49 let 

Vyrostl jsem na sídlišti v pražské Krči, které bylo vlastně velmi přívětivým „hřištěm“. Později jsem se přesunul na 10 let do moravské metropole, kde jsem na Masarykově univerzitě vystudoval anglistikuamerikanistiku. Po absolutoriu jsem působil v neziskovém sektoru nebo jako učitel angličtiny, v České republice, v Británii a v Mexiku. Po návratu jsem změnil profesi a několik let jsem pracoval v humanitární organizaci ADRA jako projektový koordinátor zahraničních projektů. Do Dobřichovic jsem se s rodinou přistěhoval v roce 2010. Od té doby také působím na Velvyslanectví USA v Praze, kde se v oddělení veřejné diplomacie věnuji programům podpory české občanské společnosti. Jsem přesvědčený, že je důležité osobně se angažovat v místě, kde člověk žije. Od roku 2018 jsem členem Zastupitelstva města Dobřichovice.

 

  • Mgr. Tereza Puldová, andragožka, 43 let

Vystudovala jsem andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a studium humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Pracovala jsem v řadě neziskových organizací jako manažerka vnějších vztahů, fundraisingu, propagace či jako koordinátorka projektů a konzultantka. Neziskové organizace jsem také reprezentovala v mezinárodních profesních asociacích. Mám ráda daleké země, blízké lidi a celoživotní vzdělávání. Jsem vdaná, mám tři děti a v současné době pracuji jako specialista vzdělávání v Českých centrech. V Dobřichovicích jsem bydlela již během studií a trvale zde žiji s rodinou od roku 2010. 

 

 

  • Ing. Markéta Dvořáková, specialistka informačních systémů, 53 let

Vystudovala jsem informatiku na České zemědělské univerzitě. Aktuálně pracuji v oddělení informačních systémů Národního muzea. První pracovní zkušenosti jsem získala v Komerční bance. Kromě práce se věnuji svému koníčku, kterým je zahradní architektura. Po absolvování kurzu zahradní architektury jsem navrhovala zahradní úpravy v areálu léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Třebotov. Několik let jsem také jako dobrovolník vypomáhala s provozem mateřského centra YMCA. V Dobřichovicích žiji již téměř 20 let se svým mužem a čtyřmi dětmi. 

 

  • Ing. Eva Svejkovská, programátor/analytik, důchodkyně, 66 let

Vystudovala jsem obor automatizované systémy řízení na ČVUT v Praze. Nastoupila jsem do Československé obchodní banky jako programátor/analytik a účastnila jsem se různých projektů v rámci tvorby a zavádění nových informačních systémů banky.  Jako asistentka ředitele jsem byla manažerkou projektu Y2K za oblast IT. Dále jsem pracovala v odborech účetní metodiky, organizace a řízení, a poté v Živnobance jako specialistka datových systémů v oblasti retailu a úvěrování. V Dobřichovicích trvale žiji od roku 2002. Na uvítanou jsem zde  tehdy zažila povodeň, při které jsme měli vodu v celém domě nad kolena, následné vyklízení, uklízení, vysoušení a rekonstrukci. Mám dva dospělé syny. 

 

  • David Šercl, TV technik, střihač ve zpravodajství, 39 let

Jsem absolvent Střední průmyslové školy elektrotechnické v oboru automatizační technika. Podílím se na realizaci a produkci řady kulturních akcí a od roku 2006 působím jako technikstřihač v televizním zpravodajství. V Dobřichovicích bydlím trvale s rodinou od roku 2001. Mezi mé koníčky patří kultura a motorismus. Ocenil bych v centru Dobřichovic klidnější prostředí. 

 

  • Ing. Jan Bárta, specialista řízení rizik, 51 let

Vystudoval jsem finance v Bankovním Institutu (BIVŠ). Pracuji v bankovnictví jako specialista řízení tržních rizik. Jsem ženatý, společně s manželkou vychováváme dvě děti. V Dobřichovicích bydlím trvale od roku 2000. 

 

  • Bc. Dagmar Staňková, fyzioterapeutka, 39 let

Vystudovala jsem fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Po studiích jsem pracovala jako fyzioterapeut u dětí s kombinovaným postižením a nyní pracuji jako fyzioterapeutka v Rehabilitační nemocnici v Berouně. Ve volném čase trénuji sportovní gymnastiku dívek. V Dobřichovicích žiji od narození a spolu s manželem zde vychovávám dvě děti. 

 

 

  • Iva Šerclová, důchodkyně, 71 let

Absolvovala jsem Střední průmyslovou školu v Praze a praxi v provozní laboratoři Kovohutí Mníšek. Pracovala jsem jako asistentka v domovské průmyslovce a později ve zkušební laboratoři stavebních materiálů. Od mládí jsem se věnovala dětem na táborech a v Sokole. V Dobřichovicích jsem žila od pětip do 30 let, zpět jsem od roku 2016. I v mezidobí jsem však pravidelně dojížděla za rodinou. Jsem vdova, mám dospělého syna. Zajímám se o životní prostředí a udržitelný rozvoj ve prospěch místních obyvatel. 

 

  • Petr Horčík, OSVČ, 49 let

V Dobřichovicích jsem od dětství trávil každé léto, natrvalo jsem se přestěhoval po povodních 2002. Provozuji zde obchod s chovatelskými potřebami, (spolu)vychovávám dva syny a další zvířectvo. Absolvoval jsem gymnázium v Teplicích, poté jsem studoval politologiifilosofii na UJEP Ústí nad Labem. Od roku 2014 jsem členem kontrolního výboru města Dobřichovice.

 

  • Doc. MgA. Tomáš Koutník, dirigent a VŠ pedagog, 71 let

Absolvoval jsem Akademii múzických umění a po ukončení studií a stáži v Paříži jsem byl dirigentem rozhlasových symfoniků v Praze a Bratislavě, šéfdirigentem filharmonií v Ostravě, Košicích a Zlíně a také generálním hudebním ředitelem Severočeské filharmonie v Teplicích. Jako lektor mezinárodních dirigentských workshopů se studenty komunikuji německy, francouzsky a anglicky. Dnes vedu katedru dirigování na Akademii múzických umění v Praze. Rodinný dům se zahradou v Dobřichovicích, který patřil rodině mé manželky již od 30. let 20. století, kultivuji od roku 1980 a od r. 2002 také obývám se svojí rodinou.

 

  • Halina Kaslová Bechyňová, technická redaktorka a grafička, 46 let

Vystudovala jsem Střední uměleckořemeslnou školu při ŠÚUV obor textilní výtvarnictví a posléze jsem absolvovala pomaturitní studium na Vyšší odborné škole Václava Hollara obor knižní grafika a písmo. Po ukončení studia jsem pracovala jako grafička v několika nakladatelstvích. V současné době jsem technická redaktorka v nakladatelství Euromedia Group, kde se zabývám též grafickou úpravou knih. Vychovávám sama dvě děti (17 a 15 let). V Dobřichovicích žiji od narození a jakožto starousedlík vnímám proměnu Dobřichovic ne vždy zcela pozitivně, protože ne vždy přispívá ke spokojenému životu nás obyčejných občanů. Ve volném čase čerpám sílu v přírodě. 

 

  • BcA. Samuel John King, grafikvýtvarník, 28 let

Vystudoval jsem Vysokou školu kreativní komunikace v Praze se zaměřením na grafiku a média. Mám to štěstí, že koníček se stal i mojí prací  věnuji se grafice a marketingové propagaci, a to jak v komerčních sférách, tak i pro neziskové organizace. Aktuálně pracuji v místní letovské firmě zabývající se grafickými návrhy pro potisk na textil. V Dobřichovicích žiji od roku 2001, přistěhoval jsem se z anglického Kentu. V porovnání s Anglií zde oceňuji krásnou přírodu, mohu přímo z domova vyrazit na běžky, na kolo nebo do lesa se psem. 

 

  • Ing. Milan Marek, strojní inženýr, 57 let

Vystudoval jsem obor automatizace na Strojní fakultě ČVUT. Pracuji v oboru strojního inženýrství a informatiky aktuálně jako technik měření a automatizace. Mám dvě dospělé děti. V Dobřichovicích žiji už více než 10 let. 

 

  • JUDr. Lubomír Bartál, LL. M, advokát, 47 let

Vystudoval jsem právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a univerzitě v Nizozemí. Od roku 2008 působím jako advokát zaměřující se na stavební právo, právo nemovitostí a životního prostředí. V Dobřichovicích bydlím od roku 2007. Zajímám se o ochranu životního prostředí a ve volném čase se věnuji sportu. Ke sportu se snažím vést i naše tři děti a vnímám to, jak je důležité vytvořit dětem prostředí umožňující zdravý pohyb. 

 

 

Write comment (0 Comments)

Chcete nás podpořit finančně?

Pokud se rozhodnete naši volební kampaň podpořit i finančně, můžete tak učinit vkladem na účet u Air bank - číslo 1092766066/3030.