Zastupitelé byli sezváni na rozšířenou radu 12.5. 2015  a následně další týden 19.5. 2015 k projednání připomínek obce k územnímu plánu. Do té doby určený zastupitel Filip Kándl sestavil tabulku připomínek od občanů a zastupitelů. Tuto tabulku jsme probrali a na základě hlasování většiny přítomných zastupitelů sestavili tabulku připomínek (níže) pro pana architekta Hniličku (zpracovatel) . Tato tabulka (sloupec 2) byla následně zpracovateli odeslána.

Dne 11. listopadu 2015 rozeslal Filip Kándl zastupitelům email, že byly připomínky zapracovány a územní plán bude následně odevzdán a poslán do dalšího projednání. Na základě toho vznikla "bouře" vedena členy FODu. Chtěli jsme před odevzdáním informace, jak byly jednotlivé připomínky zapracovány. Na základě těchto emailů a telefonátů nám Filip Kándl tabulku zaslal s odůvodněním pana Hniličky (sloupec3) a dal zastupitelům 3 dny na to, aby se s tabulkou všichni mohli seznámit a prostudovat ji (třeba porovnávat výkresy, a texty územního plánu), a na základě toho se vyjádřit, zda je nutné další projednání zastupitelů. Uvedl, že pokud mu do 3 dnů většina zastupitelů napíše, že si projednání přeje, další jednání bude svoláno formou rozšířené rady. Do konce termínu zastupitelé FODu (Millerová, Klimková, Koutník, Tunková) + Ksandr + Bezděk + Abel + Havlík hlasovali pro další projednání. Následně na dvou rozšířených radách 25.11.2015 a 1.12.2015 zastupitelé prošli vyhodnocení a zapracování připomínek a shodli se na tom, že 50% zapracováno není a obec na připomínkách trvá (poslední sloupec - žlutě).

 Zde je pro informaci vybráno několik z nezapracovaných či nedostatečně zapracovaných společných připomínek zastupitelů, které byly v prosinci 2015 většinově podpořeny zastupiteli, a o jejichž zapracování byl architekt v prosinci znovu požádán (tyto připomínky vychází z připomínek zaslaných architektovi na jaře 2015 s žádostí o zapracování). Je zjevné, že nejde o malé věci a je potěšitelné, že se na jejich opravě zastupitelé většinově shodli.

Všechny připomínky dodáme. Tady vybráno z dokumentu Kristiny Millerové zaslaného zastupitelům 15.11.2015, uvedené připomínky jsou obsahově shodné s těmi zaslanými architektovi, obsahují navíc vysvětlení.

  • Pro trojúhelník (blok) od kruhového objezdu Pražská-Březová- Fugnerova zůstal v návrhu regulativ C1 (centrum města), pro nějž není stanoveno žádné omezení zastavěnosti, není určeno procento zahrady a není  ani regulována výška budovy a max.velikost budovy je stanovena na 1000 m2. Zároveň je vyžadována příprava na obchodní parter a orientace do ulice (není ale jasné do jaké – Pražská, Březová, Fugnerova?). Bylo by zde tedy možné postavit poměrně velké bytové domy  s obchodním parterem(klidně i do U, po obvodu bloku). Architekt v tabulce uvádí zapracováno, ale zapracována byla jen část z této připomínky z jara pro oblast Jiráskovy a Viničné Aleje;  ve svém zdůvodnění,  proč konkrétně tuto oblast nechává v C1 argumentuje rozdílnými regulacemi v Regulačním plánu (RP), ale tato oblast do RP nespadá, a dále říká, že tato oblast se podle něj nehodí  k regulativu B3 či OU, což ale nijak neřeší možná rizika, o jejichž vyřešení nám v této připomínce šlo.

  • Regulativ C1 (centrum 1) – nejsou v něm specifikovány prakticky žádné limity (omezení zastavěnosti, není regulována výška budovy, max.velikost budovy 1000 m2) - co by se stalo, kdyby byl z nějakého důvodu zrušen Regulační plán, který většinu tohoto území řeší (architekt ve svém zdůvodnění k této připomínce argumentuje rozdílnými regulacemi v RP, což ale neřeší otázku, co by se stalo v případě zrušení RP)

  • Regulativ C2 (Centrum 2) zůstal i přes společnou připomínku uplatňován jak na prudkém zeleném svahu ul.Tyršovy (mezi Svážnou a Černolickou), tak na pozemcích (některých nezastavěných), které s nádražím přímo nesousedí a naopak přímo navazují/či jsou již přímo součástí vilové zástavby Brunšova (např.pozemky č. 2365, č.2308, č.2295) – dle regulativu C2 by zde bylo možné postavit objekt o 400m2, a to i bytový dům! + je vyžadována příprava na obchodní parter a orientace do ulice (jde již o vilovou čtvrť, dohodli jsme se, že na těchto pozemcích tento regulativ nebude, vilovou čtvrť je třeba chránit, hovořilo se o jejich zařazení k regulativu B1 – architekt žádné vysvětlení nepodává, jen že zapracoval částečně – není jasný důvod).
  • Regulativ OU (obchodní ulice – tj. Pražská)  – společná připomínka z jara usilovala o to, aby byl regulativ přizpůsoben okolním zastavěným oblastem co do maximální zastavěnosti, velikosti zahrady a budovy - současný návrh určuje max. zastavěnost 60% (zůstalo stejné jako o předchozího návrhu), zahrada 20%, max.vel.budovy 300m2 (v původním návrhu bylo 400m2), není stanovena min. velikost parcely  – architekt ve zdůvodnění říká, že „Aby byla iniciována možnost otevřít si např. obchod, je nutné stanovit nepatrně vyšší zastavěnost“, nicméně ve skutečnosti nejde o „nepatrně vyšší zastavěnost“ – současný regulativ umožňuje např.  většině této oblasti v ul.Pražská zastavěnost 20-28% (zóny BC2 a BC3 současného UP), nový navrhovaný regulativ např. pro oblast B3 max.zastavěnost 25%, zahrada 65%, pro regulativ OU je ale zastavěnost 60%, tedy výrazně vyšší!
  • Regulativ OU na některých místech stále ještě zasahuje do druhé řady domů, které s Pražskou nijak nesouvisí  - konkrétně Dědina mezi Hálkovou a Karlickou, ve Francouzské a Anglické(zdůvodnění architekta o malých parcelách není srozumitelné – regulativ na těchto místech umožní výstavbu velkých budov a vysoké % zastavěnosti i v druhé řadě od ulice, což jsme se shodli, že není žádoucí)

  • Regulativ B4 – V Luhu – zvětšila se min. parcela na 800 m2 (na základě připomínky z jara 2015), ale zůstává velká přípustná max. velikost budovy 300 m2 (při stanoveném procentu zastavěnosti 30% by mohla stát už na pozemku o velikosti 1000 m2)
  • Regulativ B4 – V Luhu – není specifikováno, že není možno stavět bytové domy (jen rodinné), architekt ve vysvětlení říká, že „Daná zastavěnost, která ku běžné velikosti pozemku v této lokalitě, spolu s regulovanou výškou budovy neumožní vystavit objemově bytový dům“, ale v oblasti je řada pozemků větší velikosti, některé dokonce nezastavěné (např. nezastavěná parcela č.2002 u pěší cesty k podchodu nádraží má 2290 m2), takže riziko výstavby bytových domů (o vel.300 m2) je zde reálné a mělo by být eliminováno

  • Regulativ B5 (Dědina) – zůstala uvedena dvojnásobná max. zastavěnost pro řadové domy, dvojdomy a domy v prolukách (60% vs. u ostatních 40%) – nemělo se to týkat jen stávající výstavby, tak jak to bylo opraveno u ostatních regulativů a pro novou zástavbu nastavit stejná kritéria pro normální dům i řadový dům či dvojdům?
  • Regulativ B5 – umožňuje max. velikost budovy 300m2, což při max.zastavěnosti 40% (pro řadové domy a domy v prolukách 60%!) je možné už na pozemku o 750 m2 (pro řadový dům, dvojdům či dům v proluce dokonce na pozemku o 500 m2, min.velikost pozemku je stanovena na 600m2, ale není zjevné, jak je to u proluk) - není uvedeno, že je možné jen bydlení v rodinných domech (tedy nikoliv bytové domy,  na zastavěné ploše 300m2 může lehce vzniknout i bytový dům)

  • Regulativ S1 – hřiště Sokola (nikoliv oblast Sokola s budovami, ale skutečně plocha hřiště) – proč je v podmíněném využití možnost výstavby ubytovacích zařízení do 50ti lůžek, obchod, služby do 400m2 (o této možnosti jsme se nebavili, naopak v seznamu připomínek z jara se píše „chránit využití nynějšího hřiště Sokola a tenisů -např. Ne ubytování „ – architekt píše, že zapracoval, ale asi se přehlédl?)



Aktuality

15. 9. 2022 - Neformální setkání s kandidáty FOD se uskuteční ve čtvrtek 15.9. 2022 v 19. hodin v restauraci U Jezu. Občerstvení je zajištěno.

Write comment (0 Comments) Číst dál...

Výzva

Chcete se účastnit diskuzních setkání, přispívat odbornými názory nebo jinak pomáhat rozvoji občanské společnosti v Dobřichovicích? Chcete se spojit s lidmi, kteří prosazují pestrost názorů a veřejnou diskuzi o záležitostech obce? Neváhejte nás kontaktovat.

Naši kandidáti

Kdo jsou naši kandidáti v komunálních volbách 2022 do zastupitelstva obce Dobřichovice?

pořadí

jméno, příjmení

věk

povolání

1.

Ing. Zdeňka Klimková

44

ekonomka

2.

Mgr. Tomáš Knaibl

49

specialista veřejné diplomacie

3.

Mgr. Tereza Puldová

43

andragožka

4.

Ing. Markéta Dvořáková

53

specialista informačních systémů

5.

Ing. Eva Svejkovská

66

programátor/analytik, důchodkyně

6.

David Šercl

39

TV technik, střihač ve zpravodajství

7.

Ing. Jan Bárta

51

specialista řízení rizik

8.

Bc. Dagmar Staňková

 39

fyzioterapeutka

9.

 Iva Šerclová

71 

důchodkyně 

10.

Petr Horčík

49

OSVČ

11.

Doc. MgA. Tomáš Koutník

71

dirigent a VŠ pedagog

12.

Halina Kaslová Bechyňová

46

technická redaktorka a grafička

13.

 BcA. Samuel John King

28

grafik-výtvarník

14.

Ing. Milan Marek

57

strojní inženýr

15.

JUDr. Lubomír Bartál

47

advokát

 

  •  Ing. Zdeňka Klimková, ekonomka, 44 let 

Vystudovala jsem ekonomiku a management na ČZU v Praze. Profesně se dlouhodobě věnuji tématu dotací zejména v oblasti životního prostředí a informačních technologií. Mnoho let jsem pracovala ve Státním fondu životního prostředí jako projektová manažerka, metodička a později jako náměstkyně ředitele. Aktuálně pracuji v odboru fondů a strategií na Ministerstvu vnitra ČR, kde se specializuji na kontrolní a metodickou práci v oblasti dotací digitálních služeb veřejné správy. Jsem dobřichovická patriotka  v Dobřichovicích jsem se narodila a nyní zde žiji i s rodinou a dvěma dětmi. Ve volném čase se věnuji józe a procházkám se psem místních lesích. Od roku 2014 jsem zastupitelkou Dobřichovic a předsedkyní kontrolního výboru Zastupitelstva města.

 

  • Mgr. Tomáš Knaibl, specialista veřejné diplomacie, 49 let 

Vyrostl jsem na sídlišti v pražské Krči, které bylo vlastně velmi přívětivým „hřištěm“. Později jsem se přesunul na 10 let do moravské metropole, kde jsem na Masarykově univerzitě vystudoval anglistikuamerikanistiku. Po absolutoriu jsem působil v neziskovém sektoru nebo jako učitel angličtiny, v České republice, v Británii a v Mexiku. Po návratu jsem změnil profesi a několik let jsem pracoval v humanitární organizaci ADRA jako projektový koordinátor zahraničních projektů. Do Dobřichovic jsem se s rodinou přistěhoval v roce 2010. Od té doby také působím na Velvyslanectví USA v Praze, kde se v oddělení veřejné diplomacie věnuji programům podpory české občanské společnosti. Jsem přesvědčený, že je důležité osobně se angažovat v místě, kde člověk žije. Od roku 2018 jsem členem Zastupitelstva města Dobřichovice.

 

  • Mgr. Tereza Puldová, andragožka, 43 let

Vystudovala jsem andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a studium humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Pracovala jsem v řadě neziskových organizací jako manažerka vnějších vztahů, fundraisingu, propagace či jako koordinátorka projektů a konzultantka. Neziskové organizace jsem také reprezentovala v mezinárodních profesních asociacích. Mám ráda daleké země, blízké lidi a celoživotní vzdělávání. Jsem vdaná, mám tři děti a v současné době pracuji jako specialista vzdělávání v Českých centrech. V Dobřichovicích jsem bydlela již během studií a trvale zde žiji s rodinou od roku 2010. 

 

 

  • Ing. Markéta Dvořáková, specialistka informačních systémů, 53 let

Vystudovala jsem informatiku na České zemědělské univerzitě. Aktuálně pracuji v oddělení informačních systémů Národního muzea. První pracovní zkušenosti jsem získala v Komerční bance. Kromě práce se věnuji svému koníčku, kterým je zahradní architektura. Po absolvování kurzu zahradní architektury jsem navrhovala zahradní úpravy v areálu léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Třebotov. Několik let jsem také jako dobrovolník vypomáhala s provozem mateřského centra YMCA. V Dobřichovicích žiji již téměř 20 let se svým mužem a čtyřmi dětmi. 

 

  • Ing. Eva Svejkovská, programátor/analytik, důchodkyně, 66 let

Vystudovala jsem obor automatizované systémy řízení na ČVUT v Praze. Nastoupila jsem do Československé obchodní banky jako programátor/analytik a účastnila jsem se různých projektů v rámci tvorby a zavádění nových informačních systémů banky.  Jako asistentka ředitele jsem byla manažerkou projektu Y2K za oblast IT. Dále jsem pracovala v odborech účetní metodiky, organizace a řízení, a poté v Živnobance jako specialistka datových systémů v oblasti retailu a úvěrování. V Dobřichovicích trvale žiji od roku 2002. Na uvítanou jsem zde  tehdy zažila povodeň, při které jsme měli vodu v celém domě nad kolena, následné vyklízení, uklízení, vysoušení a rekonstrukci. Mám dva dospělé syny. 

 

  • David Šercl, TV technik, střihač ve zpravodajství, 39 let

Jsem absolvent Střední průmyslové školy elektrotechnické v oboru automatizační technika. Podílím se na realizaci a produkci řady kulturních akcí a od roku 2006 působím jako technikstřihač v televizním zpravodajství. V Dobřichovicích bydlím trvale s rodinou od roku 2001. Mezi mé koníčky patří kultura a motorismus. Ocenil bych v centru Dobřichovic klidnější prostředí. 

 

  • Ing. Jan Bárta, specialista řízení rizik, 51 let

Vystudoval jsem finance v Bankovním Institutu (BIVŠ). Pracuji v bankovnictví jako specialista řízení tržních rizik. Jsem ženatý, společně s manželkou vychováváme dvě děti. V Dobřichovicích bydlím trvale od roku 2000. 

 

  • Bc. Dagmar Staňková, fyzioterapeutka, 39 let

Vystudovala jsem fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Po studiích jsem pracovala jako fyzioterapeut u dětí s kombinovaným postižením a nyní pracuji jako fyzioterapeutka v Rehabilitační nemocnici v Berouně. Ve volném čase trénuji sportovní gymnastiku dívek. V Dobřichovicích žiji od narození a spolu s manželem zde vychovávám dvě děti. 

 

 

  • Iva Šerclová, důchodkyně, 71 let

Absolvovala jsem Střední průmyslovou školu v Praze a praxi v provozní laboratoři Kovohutí Mníšek. Pracovala jsem jako asistentka v domovské průmyslovce a později ve zkušební laboratoři stavebních materiálů. Od mládí jsem se věnovala dětem na táborech a v Sokole. V Dobřichovicích jsem žila od pětip do 30 let, zpět jsem od roku 2016. I v mezidobí jsem však pravidelně dojížděla za rodinou. Jsem vdova, mám dospělého syna. Zajímám se o životní prostředí a udržitelný rozvoj ve prospěch místních obyvatel. 

 

  • Petr Horčík, OSVČ, 49 let

V Dobřichovicích jsem od dětství trávil každé léto, natrvalo jsem se přestěhoval po povodních 2002. Provozuji zde obchod s chovatelskými potřebami, (spolu)vychovávám dva syny a další zvířectvo. Absolvoval jsem gymnázium v Teplicích, poté jsem studoval politologiifilosofii na UJEP Ústí nad Labem. Od roku 2014 jsem členem kontrolního výboru města Dobřichovice.

 

  • Doc. MgA. Tomáš Koutník, dirigent a VŠ pedagog, 71 let

Absolvoval jsem Akademii múzických umění a po ukončení studií a stáži v Paříži jsem byl dirigentem rozhlasových symfoniků v Praze a Bratislavě, šéfdirigentem filharmonií v Ostravě, Košicích a Zlíně a také generálním hudebním ředitelem Severočeské filharmonie v Teplicích. Jako lektor mezinárodních dirigentských workshopů se studenty komunikuji německy, francouzsky a anglicky. Dnes vedu katedru dirigování na Akademii múzických umění v Praze. Rodinný dům se zahradou v Dobřichovicích, který patřil rodině mé manželky již od 30. let 20. století, kultivuji od roku 1980 a od r. 2002 také obývám se svojí rodinou.

 

  • Halina Kaslová Bechyňová, technická redaktorka a grafička, 46 let

Vystudovala jsem Střední uměleckořemeslnou školu při ŠÚUV obor textilní výtvarnictví a posléze jsem absolvovala pomaturitní studium na Vyšší odborné škole Václava Hollara obor knižní grafika a písmo. Po ukončení studia jsem pracovala jako grafička v několika nakladatelstvích. V současné době jsem technická redaktorka v nakladatelství Euromedia Group, kde se zabývám též grafickou úpravou knih. Vychovávám sama dvě děti (17 a 15 let). V Dobřichovicích žiji od narození a jakožto starousedlík vnímám proměnu Dobřichovic ne vždy zcela pozitivně, protože ne vždy přispívá ke spokojenému životu nás obyčejných občanů. Ve volném čase čerpám sílu v přírodě. 

 

  • BcA. Samuel John King, grafikvýtvarník, 28 let

Vystudoval jsem Vysokou školu kreativní komunikace v Praze se zaměřením na grafiku a média. Mám to štěstí, že koníček se stal i mojí prací  věnuji se grafice a marketingové propagaci, a to jak v komerčních sférách, tak i pro neziskové organizace. Aktuálně pracuji v místní letovské firmě zabývající se grafickými návrhy pro potisk na textil. V Dobřichovicích žiji od roku 2001, přistěhoval jsem se z anglického Kentu. V porovnání s Anglií zde oceňuji krásnou přírodu, mohu přímo z domova vyrazit na běžky, na kolo nebo do lesa se psem. 

 

  • Ing. Milan Marek, strojní inženýr, 57 let

Vystudoval jsem obor automatizace na Strojní fakultě ČVUT. Pracuji v oboru strojního inženýrství a informatiky aktuálně jako technik měření a automatizace. Mám dvě dospělé děti. V Dobřichovicích žiji už více než 10 let. 

 

  • JUDr. Lubomír Bartál, LL. M, advokát, 47 let

Vystudoval jsem právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a univerzitě v Nizozemí. Od roku 2008 působím jako advokát zaměřující se na stavební právo, právo nemovitostí a životního prostředí. V Dobřichovicích bydlím od roku 2007. Zajímám se o ochranu životního prostředí a ve volném čase se věnuji sportu. Ke sportu se snažím vést i naše tři děti a vnímám to, jak je důležité vytvořit dětem prostředí umožňující zdravý pohyb. 

 

 

Write comment (0 Comments)

Chcete nás podpořit finančně?

Pokud se rozhodnete naši volební kampaň podpořit i finančně, můžete tak učinit vkladem na účet u Air bank - číslo 1092766066/3030.