Každý kandidát odpověděl na tři otázky:

  1. Proč jste se rozhodl/rozhodla kandidovat?
  2. Co z programu je vám nejbližší téma?
  3. Jaký by mohl být v případě zvolení váš přínos?

 

1) Proč jste se rozhodl/ rozhodla kandidovat?

Martina Tunková: Žiji zde od narození. Na obci Dobřichovice mi záleží a ráda bych v budoucnu procházela obcí s pocitem, že jsme tu zanechali něco, za co se i ti po nás nemusí stydět. Nedávné události mě přesvědčily, že pokud člověk chce něco ovlivnit a na rozhodování v obci se podílet, je nutné kandidovat. Jinak budeme poslouchat stále dokola: " Zvolili jste si nás, tak teď buďte zticha.”

 

Tomáš Koutník: Dlouhodobě mě neuspokojoval způsob komunikace zastupitelstva s občany. Nemám rád vrchnostenské manýry. Být zastupitelem je zodpovědná služba občanům, nikoliv příležitost k tomu jak vládnout a jak se domoci výhod, případně přijít k majetku. Těším se, až budu stát čelem k těm, kteří to dosud nepochopili. Sám to nezvládnu, ale s pomocí těch, se kterými do voleb jdu, to bude snazší.

 

Kristina Millerová: V Dobřichovicích bydlím, zajímá mě, co se zde děje, a není mi lhostejné, jak se Dobřichovice vyvíjejí a budou vyvíjet v budoucnosti. Jsem stále ještě “naivním idealistou” a věřím, že toto je jedna z možností, jak veřejné dění ovlivnit.

 

David Šercl: Zastávám názor, že pokud chci, aby se něco změnilo, nemohu jen stát opodál a nadávat na situaci. Jediná skutečná cesta ke změně je osobní účast na dění.

 

Jitka Soukupová: Dlouhodobě mě zajímá dění v obci a vidím, že různé věci jsou jinak, než by měly být.  Došla jsem k přesvědčení, že nestačí jen občas napsat nějaký článek nebo zvednout hlas na schůzi.  Je potřeba vzít na sebe zodpovědnost a pokusit se měnit aktivně to, na co mi budou stačit síly.

 

Jitka Mejsnarová: Na základě několikaletých zkušeností zejména v urbanistické komisi (která byla poradním orgánem rady města) považuji rozhodování vedení města o řadě důležitých investic za nepromyšlené, pro veřejnost neprůhledné a nehospodárné. Řada rozhodnutí si zasloužila veřejnou diskusi před vydáním souhlasu města. To je třeba změnit.

 

Petr Horčík: Zcela upřímně – byl jsem ke kandidatuře přemluven lidmi, kterým věřím a které najdete na kandidátce spolu se mnou. Jsou to odborníci s nepodnikatelským pohledem na rozvoj obce. Lidé, kteří ani v běžném řízení, ani při strategickém plánování nebudou hledat další kořist, nýbrž budou poctivě, otevřeně a spolu s Vámi hledat to nejlepší řešení. Dobřichovicím by to určitě prospělo.

 

Zdeňka Klimková: V Dobřichovicích žiju od narození a mám k nim velmi silný vztah. Chtěla bych se zasadit o to, aby rozvoj obce probíhal vyváženě a v souladu s potřebami občanů, nikoliv zájmových skupin. Chci podporovat profesionalitu, slušnost a odpovědný přístup k řešení problémů.

 

Kristýna Brunclíková: Rozhodla jsem se kandidovat, protože dění v Dobřichovicích podrobně sleduji posledních pět let a myslím, že mám dostatek znalostí a také zkušeností z mého profesního života, které mohu jako zastupitel využít.

 

Václav Fanta: V současné době je velkým tématem veřejného dění a komunální politiky územní plánování. Vystudoval jsem Fakultu architektury ČVUT se zaměřením na přímo tento obor a uvedenou problematikou se již delší čas zabývám, zejména ve spojitosti s ochranou kulturní krajiny a ochranou památek (cílem mé práce je uchování kulturních a přírodních hodnot i pro budoucí generace). Proto bych rád mé skromné znalosti nabídl obci.

 

Lenka Soukupová: Už několik let jsem pozorovala, jak se postupně snižuje ochota dobřichovických zastupitelů k dialogu s občany. Stále více prostoru dostávaly zájmy developerů. FOD mě oslovilo svými aktivitami a programem, který má mnoho společného i s principy Strany zelených. Věřím, že naše přítomnost v zastupitelstvu nasměruje budoucnost Dobřichovic zpět k potřebám obyvatel a krajiny.

 

Milan Marek: Rozhodování o investicích a rozvoji města v uzavřené skupině několika lidí již, podle mého názoru, překračuje únosnou míru.

 

Tamara Koutníková: Je to zcela jednoduché. Nemohu přenést přes srdce a fyzicky se mi dělá špatně, když sleduji co se tady v obci posledních dvanáct let děje. Jak se plýtvá finančními prostředky, jak se nás nikdo nezeptal, jestli chceme být městem, jak se bourají stavby, jak se mění naše obec v megalomanské město, jak se kácejí stromy, jak si ničeho nevážíme a jak se rychle prodávají lukrativní městské stavební pozemky, jak se staví na cizích pozemcích, jak se povolují stavby proti Územnímu plánu, jak se nikdo nic nedozví a  jen se suše konstatuje už rozhodnuté.

 

2) Co z programu je vám nejbližší téma?

Martina Tunková: Mým zaměstnáním a oborem je územní plánování - čili otázky týkající se regulačního a územního plánu. S tím je široce spojených mnoho témat z našeho programu.

 

Tomáš Koutník: Ochrana, podpora a rozvoj kulturních hodnot, podpora smysluplným projektům a investicím, hospodárné nakládání s městským rozpočtem, činnost v komisi sociální a kulturní.

 

Kristina Millerová: Všechna témata z našeho programu považuji za důležitá, nicméně s ohledem na situaci v posledních letech cítím, že je nutné zlepšit komunikaci s občany, snažit se zjistit, jak si představují budoucnost Dobřichovic, a na základě těchto zjištění pak činit příslušné kroky. Dobřichovice by měly vědět, kam směřují, a toto směřování by mělo odrážet přání jejich obyvatel.

 

David Šercl: Tematicky nejblíže je mi smysluplné využívání zdrojů, přiblížení dění na radnici občanům a konstruktivní řešení jejich konkrétních potřeb.

 

Jitka Soukupová: Chci se přihlásit zejména k těm bodům programu, které se týkají otevřené komunikace s občany, péče o životní prostředí a podpory službám pro seniory.

 

Jitka Mejsnarová: Územně plánovací dokumentace, kterou naše obec pořizuje – to je velké a důležité téma v kterém se profesně pohybuji již dlouho a mohu přispět ke kvalitnější práci pořizovatele a objednatele územního plánu. Stále se při obnově a rekonstrukci města zapomíná na nutnou infrastrukturu (hasičský sbor, dešťová kanalizace, urnový háj, bikehřiště, procházkové cesty v obecním lese, chodníky atd.), která by měla mít přednost před výstavbou fontány,  některými zahradními úpravami nebo opětovnými a nákladnými úpravami některých ulic a chodníků.

 

Petr Horčík: 3 věci: Protipovodňová ochrana (je sice stálou prioritou obce, ale mnoho se toho neudělalo), zklidnění dopravy (které si naše vedení přímo zakázalo řešit), snižování „demokratického deficitu“ při řízení Dobřichovic (systém „vládneme, nerušit!“ ke zvýšení spokojenosti občanů opravdu nepřispívá).

 

Zdeňka Klimková: Zajímá mě například promyšlené investování s využíváním dotací a plánování rozvoje města. Také bych usilovala o zlepšení informovanosti občanů.

 

Kristýna Brunclíková: Nejbližší jsou mi témata, která se týkají životního prostředí (včetně problematiky povodní) a podpory občanské společnosti.

 

Václav Fanta: Zejména problematika územního plánování a péče o krajinu.

 

Lenka Soukupová: Nejsem schopná vybrat jen jeden bod z programu, takže trochu obsáhleji. Určitě je pro mě hodně důležitá větší otevřenost vedení obce (zástupci opozice v městské radě, ankety a referenda o důležitých projektech a rozvojových záměrech).  A jako druhou prioritu bych uvedla zachování krajinného rázu okolí Dobřichovic (tj. především udržení zástavby v současných hranicích, zachování ploch důležitých pro retenci vody).  V neposlední řadě by bylo třeba věnovat větší pozornost údržbě obecních lesů, myslím, že by občané uvítali například více příjemných odpočívadel.

 

Milan Marek: Zachování stávajícího rázu města a ochrana zejména okolí řeky, včetně řešení protipovodňové ochrany.

 

Tamara Koutníková: Vzhledem k tomu, že do Dobřichovic jezdím víc jak třicet let a to hlavně kvůli přírodě, kvůli tichu, které tady už bohužel není, kvůli tomu, že i v centru obce byly zahrady a vlastně zdejší zástavba se hlavně skládá z rodinných domů se zahradami, tak je mi nejbližší téma péče o zeleň, zelené plochy, okolní přírodu, lesy a to také souvisí s bydlením. Takže k tomu se váže i téma péče o město, majetek města a životní prostředí.

 

3) Jaký by mohl být v případě zvolení váš přínos?

Martina Tunková: Nejsem ve střetu zájmů, jsem proti klientelismu. Snažila bych se být zastupitelem, který rozhoduje na základě dostatečných informací, popř. odborných posudků. Usilovala bych o transparentní vedení obce a přístup k informacím.  

 

Tomáš Koutník: Budu se řídit zdravým rozumem a podpořím rozhodnutí zapadající do tohoto rámce.

 

Kristina Millerová: Mohu slíbit, že se o dění ve městě budu skutečně zajímat, budu pracovat, usilovat o veřejnou diskuzi důležitých témat, odborné a veřejné posuzování různých variant řešení a o transparentní rozhodování.

 

David Šercl: Nabízím přístup zejména spoluobčana-souseda, nezatíženého lokální podnikatelskou ani politickou vazbou, který upřednostňuje zájmy občanů nad zájmy firem a politiků.

 

Jitka Soukupová: Jako zastupitelka bych se snažila využít své praktické zkušenosti se zaváděním pořádku do správy a fungování instituce, jakou je i zastupitelstvo. A chtěla bych přispět k dobré komunikaci mezi zastupiteli, aby se nevyčerpávali v neplodných sporech, ale věnovali se řešení věcných problémů.

 

Jitka Mejsnarová:  Ovlivnění kvality obsahu územního plánu, regulačního plánu centra i revize regulačního plánu Dlouhý díl; zlepšení práce objednatele zakázek, kterým je město. Organizování veřejných diskusí k investičním záměrům, k další výstavbě ale i k opravě a obnově zanedbaných částí obce, kterých je také dost.

 

Petr Horčík: Přínos nechť posuzují jiní. Každopádně zastupitel nesmí zapomínat na fakt, že zastupuje občany -  k čemuž ovšem potřebuje znát jejich názory. Optimálně by se tedy každý zastupitel měl věnovat nějaké oblasti a pro ni být veřejnosti k dispozici. To je změna (a věřím, že přínosná), kterou bych rád v příštím zastupitelstvu viděl.

 

Zdeňka Klimková: Témata, jimiž bych chtěla věnovat svou pozornost, vycházejí jednak z mé profese a také z role rodiče dvou dětí: Ráda bych se zabývala problematikou dotací při rozvoji města a také oblastí vzdělávání a volnočasových aktivit.

 

Kristýna Brunclíková: Jako zastupitel bych podporovala veškerou činnost místních spolků, domnívám se, že pro zdravou společnost je důležité, aby aktivita vycházela zejména od občanů. Byla bych pro podporu zejména projektů na ochranu krajiny a přírody a také kulturních projektů. Aktivně bych se zapojila do vyhledávání grantových příležitostí ve spolupráci s místními spolky.

 

Václav Fanta: Velmi pečlivá kontrola všech územněplánovacích dokumentů. Podpora takových rozhodnutí, která budou naplňovat myšlenky udržitelného rozvoje. Podpora občanských aktivit a kultury. Odpovědnost vůči občanům a společnosti, komunikace s občany.

 

Lenka Soukupová: Určitě absence střetu zájmů v případě rozhodování o projektech a investičních záměrech. Mám přírodovědné vzdělání, takže rozumím krajině a jejím vzájemným vazbám se společností. Blízká je mi i sociální oblast, pracovala jsem jako osobní asistentka seniorů a zasadila bych se o další rozvoj služeb pro tuto skupinu obyvatel a jejich rodiny.

 

Milan Marek: Rozhodování s rozvahou, zcela bez vazeb na investiční zájmové skupiny. A snad také smysl pro systematickou práci.

 

Tamara Koutníková: Budu samozřejmě obezřetně hlídat všechna témata, která chceme změnit, aby se postupně plnila dle priority. Budu podle mého nejčistšího svědomí zodpovědně k zodpovědnému vykonávání svěřené funkce a nebudu ji využívat ve svůj prospěch. Budu jako zastupitel k dispozici všem občanům, jak pro jejich náměty, názory, stížnosti, tak pomohu řešit  drobné lokální problémy. Budu se snažit, aby prostí občané opětovně našli důvěru ve vedení města.  

 



Aktuality

15. 9. 2022 - Neformální setkání s kandidáty FOD se uskuteční ve čtvrtek 15.9. 2022 v 19. hodin v restauraci U Jezu. Občerstvení je zajištěno.

Write comment (0 Comments) Číst dál...

Výzva

Chcete se účastnit diskuzních setkání, přispívat odbornými názory nebo jinak pomáhat rozvoji občanské společnosti v Dobřichovicích? Chcete se spojit s lidmi, kteří prosazují pestrost názorů a veřejnou diskuzi o záležitostech obce? Neváhejte nás kontaktovat.

Naši kandidáti

Kdo jsou naši kandidáti v komunálních volbách 2022 do zastupitelstva obce Dobřichovice?

pořadí

jméno, příjmení

věk

povolání

1.

Ing. Zdeňka Klimková

44

ekonomka

2.

Mgr. Tomáš Knaibl

49

specialista veřejné diplomacie

3.

Mgr. Tereza Puldová

43

andragožka

4.

Ing. Markéta Dvořáková

53

specialista informačních systémů

5.

Ing. Eva Svejkovská

66

programátor/analytik, důchodkyně

6.

David Šercl

39

TV technik, střihač ve zpravodajství

7.

Ing. Jan Bárta

51

specialista řízení rizik

8.

Bc. Dagmar Staňková

 39

fyzioterapeutka

9.

 Iva Šerclová

71 

důchodkyně 

10.

Petr Horčík

49

OSVČ

11.

Doc. MgA. Tomáš Koutník

71

dirigent a VŠ pedagog

12.

Halina Kaslová Bechyňová

46

technická redaktorka a grafička

13.

 BcA. Samuel John King

28

grafik-výtvarník

14.

Ing. Milan Marek

57

strojní inženýr

15.

JUDr. Lubomír Bartál

47

advokát

 

  •  Ing. Zdeňka Klimková, ekonomka, 44 let 

Vystudovala jsem ekonomiku a management na ČZU v Praze. Profesně se dlouhodobě věnuji tématu dotací zejména v oblasti životního prostředí a informačních technologií. Mnoho let jsem pracovala ve Státním fondu životního prostředí jako projektová manažerka, metodička a později jako náměstkyně ředitele. Aktuálně pracuji v odboru fondů a strategií na Ministerstvu vnitra ČR, kde se specializuji na kontrolní a metodickou práci v oblasti dotací digitálních služeb veřejné správy. Jsem dobřichovická patriotka  v Dobřichovicích jsem se narodila a nyní zde žiji i s rodinou a dvěma dětmi. Ve volném čase se věnuji józe a procházkám se psem místních lesích. Od roku 2014 jsem zastupitelkou Dobřichovic a předsedkyní kontrolního výboru Zastupitelstva města.

 

  • Mgr. Tomáš Knaibl, specialista veřejné diplomacie, 49 let 

Vyrostl jsem na sídlišti v pražské Krči, které bylo vlastně velmi přívětivým „hřištěm“. Později jsem se přesunul na 10 let do moravské metropole, kde jsem na Masarykově univerzitě vystudoval anglistikuamerikanistiku. Po absolutoriu jsem působil v neziskovém sektoru nebo jako učitel angličtiny, v České republice, v Británii a v Mexiku. Po návratu jsem změnil profesi a několik let jsem pracoval v humanitární organizaci ADRA jako projektový koordinátor zahraničních projektů. Do Dobřichovic jsem se s rodinou přistěhoval v roce 2010. Od té doby také působím na Velvyslanectví USA v Praze, kde se v oddělení veřejné diplomacie věnuji programům podpory české občanské společnosti. Jsem přesvědčený, že je důležité osobně se angažovat v místě, kde člověk žije. Od roku 2018 jsem členem Zastupitelstva města Dobřichovice.

 

  • Mgr. Tereza Puldová, andragožka, 43 let

Vystudovala jsem andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a studium humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Pracovala jsem v řadě neziskových organizací jako manažerka vnějších vztahů, fundraisingu, propagace či jako koordinátorka projektů a konzultantka. Neziskové organizace jsem také reprezentovala v mezinárodních profesních asociacích. Mám ráda daleké země, blízké lidi a celoživotní vzdělávání. Jsem vdaná, mám tři děti a v současné době pracuji jako specialista vzdělávání v Českých centrech. V Dobřichovicích jsem bydlela již během studií a trvale zde žiji s rodinou od roku 2010. 

 

 

  • Ing. Markéta Dvořáková, specialistka informačních systémů, 53 let

Vystudovala jsem informatiku na České zemědělské univerzitě. Aktuálně pracuji v oddělení informačních systémů Národního muzea. První pracovní zkušenosti jsem získala v Komerční bance. Kromě práce se věnuji svému koníčku, kterým je zahradní architektura. Po absolvování kurzu zahradní architektury jsem navrhovala zahradní úpravy v areálu léčebny dlouhodobě nemocných v Nemocnici Třebotov. Několik let jsem také jako dobrovolník vypomáhala s provozem mateřského centra YMCA. V Dobřichovicích žiji již téměř 20 let se svým mužem a čtyřmi dětmi. 

 

  • Ing. Eva Svejkovská, programátor/analytik, důchodkyně, 66 let

Vystudovala jsem obor automatizované systémy řízení na ČVUT v Praze. Nastoupila jsem do Československé obchodní banky jako programátor/analytik a účastnila jsem se různých projektů v rámci tvorby a zavádění nových informačních systémů banky.  Jako asistentka ředitele jsem byla manažerkou projektu Y2K za oblast IT. Dále jsem pracovala v odborech účetní metodiky, organizace a řízení, a poté v Živnobance jako specialistka datových systémů v oblasti retailu a úvěrování. V Dobřichovicích trvale žiji od roku 2002. Na uvítanou jsem zde  tehdy zažila povodeň, při které jsme měli vodu v celém domě nad kolena, následné vyklízení, uklízení, vysoušení a rekonstrukci. Mám dva dospělé syny. 

 

  • David Šercl, TV technik, střihač ve zpravodajství, 39 let

Jsem absolvent Střední průmyslové školy elektrotechnické v oboru automatizační technika. Podílím se na realizaci a produkci řady kulturních akcí a od roku 2006 působím jako technikstřihač v televizním zpravodajství. V Dobřichovicích bydlím trvale s rodinou od roku 2001. Mezi mé koníčky patří kultura a motorismus. Ocenil bych v centru Dobřichovic klidnější prostředí. 

 

  • Ing. Jan Bárta, specialista řízení rizik, 51 let

Vystudoval jsem finance v Bankovním Institutu (BIVŠ). Pracuji v bankovnictví jako specialista řízení tržních rizik. Jsem ženatý, společně s manželkou vychováváme dvě děti. V Dobřichovicích bydlím trvale od roku 2000. 

 

  • Bc. Dagmar Staňková, fyzioterapeutka, 39 let

Vystudovala jsem fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Po studiích jsem pracovala jako fyzioterapeut u dětí s kombinovaným postižením a nyní pracuji jako fyzioterapeutka v Rehabilitační nemocnici v Berouně. Ve volném čase trénuji sportovní gymnastiku dívek. V Dobřichovicích žiji od narození a spolu s manželem zde vychovávám dvě děti. 

 

 

  • Iva Šerclová, důchodkyně, 71 let

Absolvovala jsem Střední průmyslovou školu v Praze a praxi v provozní laboratoři Kovohutí Mníšek. Pracovala jsem jako asistentka v domovské průmyslovce a později ve zkušební laboratoři stavebních materiálů. Od mládí jsem se věnovala dětem na táborech a v Sokole. V Dobřichovicích jsem žila od pětip do 30 let, zpět jsem od roku 2016. I v mezidobí jsem však pravidelně dojížděla za rodinou. Jsem vdova, mám dospělého syna. Zajímám se o životní prostředí a udržitelný rozvoj ve prospěch místních obyvatel. 

 

  • Petr Horčík, OSVČ, 49 let

V Dobřichovicích jsem od dětství trávil každé léto, natrvalo jsem se přestěhoval po povodních 2002. Provozuji zde obchod s chovatelskými potřebami, (spolu)vychovávám dva syny a další zvířectvo. Absolvoval jsem gymnázium v Teplicích, poté jsem studoval politologiifilosofii na UJEP Ústí nad Labem. Od roku 2014 jsem členem kontrolního výboru města Dobřichovice.

 

  • Doc. MgA. Tomáš Koutník, dirigent a VŠ pedagog, 71 let

Absolvoval jsem Akademii múzických umění a po ukončení studií a stáži v Paříži jsem byl dirigentem rozhlasových symfoniků v Praze a Bratislavě, šéfdirigentem filharmonií v Ostravě, Košicích a Zlíně a také generálním hudebním ředitelem Severočeské filharmonie v Teplicích. Jako lektor mezinárodních dirigentských workshopů se studenty komunikuji německy, francouzsky a anglicky. Dnes vedu katedru dirigování na Akademii múzických umění v Praze. Rodinný dům se zahradou v Dobřichovicích, který patřil rodině mé manželky již od 30. let 20. století, kultivuji od roku 1980 a od r. 2002 také obývám se svojí rodinou.

 

  • Halina Kaslová Bechyňová, technická redaktorka a grafička, 46 let

Vystudovala jsem Střední uměleckořemeslnou školu při ŠÚUV obor textilní výtvarnictví a posléze jsem absolvovala pomaturitní studium na Vyšší odborné škole Václava Hollara obor knižní grafika a písmo. Po ukončení studia jsem pracovala jako grafička v několika nakladatelstvích. V současné době jsem technická redaktorka v nakladatelství Euromedia Group, kde se zabývám též grafickou úpravou knih. Vychovávám sama dvě děti (17 a 15 let). V Dobřichovicích žiji od narození a jakožto starousedlík vnímám proměnu Dobřichovic ne vždy zcela pozitivně, protože ne vždy přispívá ke spokojenému životu nás obyčejných občanů. Ve volném čase čerpám sílu v přírodě. 

 

  • BcA. Samuel John King, grafikvýtvarník, 28 let

Vystudoval jsem Vysokou školu kreativní komunikace v Praze se zaměřením na grafiku a média. Mám to štěstí, že koníček se stal i mojí prací  věnuji se grafice a marketingové propagaci, a to jak v komerčních sférách, tak i pro neziskové organizace. Aktuálně pracuji v místní letovské firmě zabývající se grafickými návrhy pro potisk na textil. V Dobřichovicích žiji od roku 2001, přistěhoval jsem se z anglického Kentu. V porovnání s Anglií zde oceňuji krásnou přírodu, mohu přímo z domova vyrazit na běžky, na kolo nebo do lesa se psem. 

 

  • Ing. Milan Marek, strojní inženýr, 57 let

Vystudoval jsem obor automatizace na Strojní fakultě ČVUT. Pracuji v oboru strojního inženýrství a informatiky aktuálně jako technik měření a automatizace. Mám dvě dospělé děti. V Dobřichovicích žiji už více než 10 let. 

 

  • JUDr. Lubomír Bartál, LL. M, advokát, 47 let

Vystudoval jsem právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a univerzitě v Nizozemí. Od roku 2008 působím jako advokát zaměřující se na stavební právo, právo nemovitostí a životního prostředí. V Dobřichovicích bydlím od roku 2007. Zajímám se o ochranu životního prostředí a ve volném čase se věnuji sportu. Ke sportu se snažím vést i naše tři děti a vnímám to, jak je důležité vytvořit dětem prostředí umožňující zdravý pohyb. 

 

 

Write comment (0 Comments)

Chcete nás podpořit finančně?

Pokud se rozhodnete naši volební kampaň podpořit i finančně, můžete tak učinit vkladem na účet u Air bank - číslo 1092766066/3030.